27.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

TGC’de devir teslim

Bağımsız, bağlantısız gazetecilik anlayışıyla görev yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Pazartesi günü başkanlık devir-teslim töreni düzenliyor.

TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda düzenlenen törende Turgay Olcayto 10 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini yeni başkan Vahap Munyar’a devredecek.

Törende Turgay Olcayto TGC üyelerine bir veda konuşması yapacak. Turgay Olcayto’nun ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni Başkanı Vahap Munyar konuşacak. Törende Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2023 faaliyetleri konusunda Genel Sekreter Sibel Güneş bilgi verecek. Tören konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni son 10 yıldır başkan olarak yöneten Turgay Olcayto İstanbul’dan taşınacağı için istifa etmiş ve yeniden görev dağılımı yapılmıştı. Yönetim Kurulu 25 Aralık 2023 Pazartesi günü yaptığı toplantıda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına daha önce başkan vekili olarak görev yapan Vahap Munyar’ı seçmişti.

Toplantıda TGC başkan vekilliğine Doğan Şentürk’ün, başkan yardımcılığı görevine İhsan Yılmaz’ın, genel saymanlık görevine Hakan Güldağ’ın seçilmesine, Sibel Güneş’in genel sekreter, Nuray Karagöz’ün genel sekreter yardımcısı, Göksel Göksu, Pınar Aktaş, Uğur Güç ve Atilla Dişbudak’ın ise üye olarak görevlerine devam etmesine karar verilmişti. Turgay Olcayto’dan boşalacak yönetim kurulu üyeliğine ise ilk yedek üye Garbis Özatay’ın çağrılması kararlaştırılmıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu 2025 Nisan ayı içinde yapılacak.

(TGC)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Önceki İçerikŞimdi ve sonra
Sonraki İçerikBulgarların ataları kimlerdi?
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler