19.7 C
İstanbul
20 Mayıs 24, Pazartesi
spot_img

Tele1’de 9 ayrılık

Asgari ücretin iyileştirilmesinin ardından medyada da zam beklentisi arttı ancak genel yayın yönetmenliğini Merdan Yanardağ’ın yaptığı Tele1’de çalışanlara 250-500 TL arasında yapılan zammın ardından kriz çıktı.

Aralarında Yanardağ’ın kuzeni Tolga Yanardağ’ın da bulunduğu, Gizem Yağbasan, Sercan İke ile birlikte toplam 8 muhabir, kameraman ve editör yapılan zammı protesto ederek ayrılık kararı aldı.

Demirören Medya bünyesindeki çalışanların maaşlarına yüzde 8 ile 10 arasında zam yapılmıştı. Az sayıda çalışana ise yüzde 30 oranında artış sağlanmıştı. Bu durum karşısında çifte standart yapıldığını ifade eden medya grubunun çalışanları tepkilerini dile getirmişti.

Tele1’le ilgili bir diğer gelişme, kendisine verilen yeni görevi kabul etmeyen Begümhan Aydoğan’ın istifa etmesi oldu, böylece ayrılanların toplam sayısı dokuzu yükseldi.

Kanalda “Gün Ortası” programını sunan Aydoğan ayrılık kararını şöyle duyurdu:

“Bunları, mesai saatimde beni göremeyecek olan izleyicilerimize saygımdan yazıyorum. Bugün itibarıyla Tele1 ile yollarımı ayırdım. Hakkımızda hayırlısı olsun. Dedikoduya da mahal vermeyelim. Bana verilen yeni görevi, haksızlık olarak gördüğüm için ayrılmak benim için kaçınılmazdı. Üzgünüm… Bugüne kadar yolumun kesiştiği bana değer katan tüm meslek büyüklerime, mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimle… Ben bu işe baş koydum bir gün mutlaka görüşmek üzere…”

Bu gelişmenin ardından haberleri Aydoğan’ın yerine kanalın Ülkü Çoban sundu.

Çoban yayında Aydoğan’a sitem etti ve “Haberci biraz da egodan arınmak zorundadır” dedi.

(Medyaradar, Medyatava)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler