8.6 C
İstanbul
22 Mart 23, Çarşamba
spot_img

Spikere ‘Hakan Şükür’ cezası

Kanada-Fas maçında Dünya Kupası tarihinin en erken golünün FETÖ firarisi Hakan Şükür’e ait olduğunu hatırlatan spiker Alper Bakırcıgil’in TRT ile ilişiğinin kesildiği yolundaki haberler kurum kaynakları tarafından yalanlandı.

Fas’ın ilk golünü Hakim Ziyech’in 4’üncü dakikada atması üzerine Bakırcıgil, Dünya Kupaları tarihindeki en erken golün Hakan Şükür tarafından atıldığı bilgisini verdi.

Medyaradar’ın haberine göre spiker, “Erken gelen bir golle başladı mücadele ama şunu belirtmek gerekiyor Dünya Kupası turnuvalarında tüm zamanların en hızlı golü Hakan Şükür tarafından atılmıştı Kore karşısında 11. saniyede” dedi.

Bu sözlerin ardından mücadelenin ikinci yarısını Bakırcıgil yerine Cüneyt Kıran’ın anlattı.

Bu gelişmenin sonrasında Bakırcıgil’e ait olduğu ileri sürülen bir Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Uzun yıllar gururla çalıştığım TRT kurumundan bugün yaşanan olay sonrasında ilişiğim kesilmiştir. Ayrılıklar da sevdaya dahildir. Yeniden görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın” denildi.

Aynı hesaptan yapılan ikinci paylaşımda ise “Kanada-Fas maçında Dünya Kupası tarihinin en erken golünü Hakan Şükür tarafından atıldığı bilgisini istatistiki bilgi olarak verdim. Devre arasında maç anlatımını Cüneyt Kıran arkadaşıma devretmek ZORUNDA kaldım. FETÖ bir terör örgütüdür. Vatan sevgimizi kimseye sorgulatmayız” diye yazıldı.

Ancak TRT’deki arkadaşları Bakırcıgil’in Twitter hesabı bulunmadığını söyledi.

Ayrıca, Tele1’den Egehan Erkün’e konuşan TRT kaynakları, Bakırcıgil’in işine devam ettiğini ancak FETÖ’cü Hakan Şükür‘ü hatırlattığı için devre arasında spiker değişikliği yaptıklarını doğruladı. Bakırcıgil’in tekrar benzer bir hata yapmaması için kurum tarafından uyarıldığı belirtildi.

Devre arasında spiker değişikliği yapılmasına, söz konusu hatırlatmanın “uygun olmadığı” ve sosyal medyada tepki gerekçe gösterildi. TRT kaynağı, maç esnasında Bakırcıgil’in de psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için bu kararın alındığını söyledi.

Twitter’da sahte hesaptan yapılan paylaşımın gerçeği yansıtmadığını belirten TRT yöneticisi, Bakırcıgil’in dün akşam Instagram hesabından görevine devam ettiğini açıkladığını aktardı. TRT kaynağı, Bakırcıgil ile ilgili “İşten ayrılmasına yönelik bir tasarrufumuz yok” dedi.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,196TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler