3.6 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

Sedef Kabaş’tan yeni mesaj

‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş’ın sosyal medya hesabından “Mesele sarayda yaşamak değil, mesele gönüllerde taht kurmaktır” mesajı paylaşıldı.

Kabaş, katıldığı bir televizyon programında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle 22 Ocak’ta ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Kabaş’ın Twitter hesabından paylaşılan son mesajda, “Mesele sarayda yaşamak değil, mesele gönüllerde taht kurmaktır” denildi.

Mesaj ‘Sedef Kabaş’a özgürlük’ etiketiyle paylaşıldı.

26 Ocak’ta paylaştığı mesajında kaçma ve delil karartma gerekçesiyle tutuklanmasına değinen Kabaş, “Kaçma ve delil karartma gerekçesiyle tutukluyum. Öyle mi? Uçak biletimi hazır etseniz, kaçmam. Yazdıklarım, konuştuklarım delil ise; tek bir harfine dokunmam. Esasen siz gerçeklerden kaçamayacak ve milyonların ahından kurtulamayacaksınız” ifadelerini kullanmıştı.

Sedef Kabaş, aynı gün yaptığı ikinci paylaşımla açıklamalarına şöyle devam etmişti:

“Daha polis ifademi almamıştı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den ‘Hak ettiği karşılığı bulacaktır’ açıklaması geldi. Belli ki savcıya verdiğim ifade, sevk edildiğim mahkeme, göstermelik rutin bir süreçten ibaretti. Hapsedilmem için ‘göklerden gelen bir karar’ çoktan verilmişti.”

(Medyatava)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,153TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler