18.7 C
İstanbul
15 Haziran 24, Cumartesi
spot_img

Rus astrologdan seçim tahmini

Fuad Safarov, Moskova

Rus astrolog Tatyana Lukaşeviç, Türkiye’deki seçimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybedeceğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanma şansının daha yüksek olduğunu ileri sürdü.

Rusya’nın çok okunan Komsomolskaya Pravda gazetesine açıklamalar yapan Lukaşeviç, Türkiye seçimleriyle ilgili şu tahminlerde bulundu:

“2020’de 3 dev kozmik döngü başlatıldı: 13 yıl, 20 ve 33. Önce salgın ve küresel tecrit, şimdi Rusya’nın Ukrayna’daki özel askeri operasyonu, küresel ekonomik kriz. Tüm bunlar kaçınılmaz olarak eski elitlerin ayrılmasına ve yeni liderlerin ortaya çıkmasına yol açacak. Erdoğan da gidecek. Türkiye’de haziran ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun şansı daha fazla.”

Ukrayna krizi ile ilgili tahminlerde de bulunan Rus astrolog, “Askeri faaliyetin zirvesi ocak, şubat, mart aylarında olacak. Bu gerilimden sonra, eski Romalı siyasetçi filozof Cicero’nun ‘kötü bir barış, iyi bir tartışmadan iyidir’ sözünün gerçeğe dönüştürülmesi ve müzakere masasına oturması gerektiği ortaya çıkacak” dedi.

Lukaşeviç, Aralık ayına kadar özel askeri operasyonun sona ereceğini, yabancı ortakların ve yatırımların erken bir tarihte, örneğin 2024 yılında Rusya’ya dönmeye başlayacağı tahmininde de bulundu.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler