26.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Putin’e Türk inşaatçılar övgüsü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de katıldığı toplantıda Türk inşaatçıların başarılı çalışmalarından övgüyle söz edildi

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya’da sivil havacılığın 100. kuruluş yıl dönümünde Putin sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Rusya’da 22 havalimanını bünyesinde barındıran Novaport Holding’in sahibi Roman Trotsenko çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Yeni tamamlanan Tolmaçevo Havaalanı’nı Türk ANT Yapı’nın inşa ettiğini belirten Trotsenko, “İnşaatçılara şükranlarımı iletmek istiyorum. Türk şirketi zorlu bir rekabeti kazanarak tesisin yapımını üstlendi. Söz verdikleri günde, söz verdikleri proje bedeline kuruşu kuruşuna uygun olarak inşaatı tamamladılar” dedi.

Türk şirketinin güç bir dönemde çalıştığına dikkat çeken Trotsenko, “Önce iki yıl süren salgın dönemi yaşandı. Ardından ekipman tedarikinde yaptırımlarla karşı karşıya kaldılar. Ama sonuçta yabancı inşaatçıların ülkemizde verimli ve başarılı bir şekilde çalışabileceğini kanıtladılar. Onlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra Putin’in video bağlantılı katılımıyla söz konusu inşaatın açılışı da yapıldı. Açılış sırasında Putin, inşaatta emeği geçen herkese şükranlarını iletti.

Şirketin resmi web sitesinde söz konusu proje ile ilgili şu bilgiler yer alıyor:

“Rusya’da inşa ettiğimiz ikinci havaalanı olma özelliği taşıyan Tolmaçevo Havaalanı, Rusya’nın en kalabalık üçüncü büyük şehri olan Novosibirsk’te önemli bir aktarma merkezi olarak hayata geçiriliyor. Mevcut terminal binasıyla birlikte yeni terminal inşaatını da kapsayan proje, toplamda 56 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Tolmaçevo Havaalanı yıllık 7,5 milyon yolcu kapasitesiyle Rusya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Novosibirsk’te 230 milyon dolar bedel ile hayata geçiriliyor.”

Türk inşaatçılar 1988 yılından bu yana Rusya pazarında faaliyet gösteriyor.

Fuad Safarov, Moskova

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler