18.7 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

‘Putin Rus ruleti oynuyor’

KRT’de yayınlanan “Bi’de Bunu İzle” programında gazeteci Yavuz Oğhan, Rusya’nın Ukrayna’ya ait dört bölgeyi ilhak etmesini, bundan sonraki gelişmeleri ve Türkiye’ye olası yansımaları Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le konuştu.

Sezer, Rusya’nın savaşın başında talep ettiği Luhansk ve Donetsk halk cumhuriyetlerine ek olarak Zaporijya ve Herson’u da ele geçirdiğini belirterek, “Burada durmaz. Bu iş Odessa’ya kadar gidebilir” dedi. Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Rus ruleti oynadığını” söyleyen Sezer, Rusya liderinin aynı zamanda güvenlik bürokrasisinin baskısı altında bulunduğunu belirtti.

Ukrayna’nın NATO’ya üye olmasının Rusya’nın dağılmasına kadar uzanan bir süreci tetikleyebileceğini söyleyen Sezer, son gelişmelerin ardından Batı’nın Türkiye’ye “tarafını seç” mesajı vererek baskıyı arttırabileceği tahmininde de bulundu.

 

Önceki İçerikDiyet göbek eritir mi?
Sonraki İçerikSelfie trafiği
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,278TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler