2.6 C
İstanbul
30 Ocak 23, Pazartesi
spot_img

Putin Kazak liderlerle ne görüştü?

Halk TV’de yayınlanan “Dünya Varmış” programını hazırlayan Burak Tatari, geçen hafta yoğun gösteri ve şiddet olaylarının meydana geldiği Kazakistan’da gelinen noktayı Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le değerlendirdi.

Sezer, iktidarın ödünsüz davranması sonucu olayların durulmaya başladığını belirterek, “Lidersiz ve örgütsüz gösterilerin tamamen son bularak kısa sürede istikrarın sağlanacağına inanıyorum” dedi. Olayların başlamasından önce yaşanan önemli bir gelişmenin hemen hemen herkes tarafından gözden kaçırıldığını söyleyen Sezer, “Putin 28 Aralık’ta St. Petersburg’da yapılan BTD zirvesi sırasında hem şimdiki Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev’le hem de eski lider Nursultan Nazarbayev’le ayrı ayrı görüştü. Tabii bu görüşmelerin 2 Ocak’ta başlayan gösterilerle ilgisi var mıydı, yoksa tamamen tesadüf müydü söylemesi güç” dedi.

Olayların arkasında Rusya mı var? Halkın sokağa dökülmesiyle başlayan isyanda yönetim kademesindeki iç kavganın da katkısı oldu mu? Gelinen noktada kazanan kim? Kazakistan’daki gelişmeleri Türkiye açısından nasıl değerlendirmek gerekiyor?

Tatari sordu, Sezer yanıtladı:

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,153TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler