16 C
İstanbul
14 Nisan 24, Pazar
spot_img

‘Postacı’ FB’nin kapısını kaç kere çalar?

Gazeteci Varol Ersoy’un Medyaradar sitesinde yayınlanan “İktidarın yeni hedefi Fenerbahçe… Abdülkadir Selvi sadece bir postacı!” başlıklı yazısı:

“Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a takmış durumda…

Bu sıralar ne hayat pahalılığı, ne yaklaşan seçimler!

İlle de Ali Koç…

Selvi, Süper Kupa maçı öncesinde Suudi Arabistan ile yaşanan krizin faturasını Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’a keserek istifa etmelerini istedi.

Çünkü ona göre Fenerbahçe Başkanı kötü niyetliydi.

Bunun kanıtı da Atatürk baskılı tişörtlerin Türkiye’deyken hazırlatılıp götürülmesiydi. (Ne varsa bunda?)

Galatasaray, zor durumda kalmamak için Fenerbahçe’ye uymak zorunda kalmıştı.

İşte bu iddiaların ardından olanlar oldu:

Ali Koç ve Fenerbahçe, Selvi’ye verdiği yanıtta, “Bu şahsın FETÖ ile ilgili gerçek duruşu ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ yazısındadır” dedi.

Panikleyen Selvi, işi Koç Holding’e kadar dayandırdı ve bana göre anlamsız bir şekilde Ali Koç’a “Suud fuarında Otokar, Atatürk fotoğrafı açtı mı?” diye sordu.

Son olarak da Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Ali Koç ve Dursun Özbek’i arayıp, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yetişmiş biri olarak siz benden daha mı Atatürkçüsünüz” diye sorduğunu iddia etti.

*

Peki; Selvi’nin kavgayı bu kadar tırmandırmasının sebebi ne?

Elbette Fenerbahçe Başkanlığı!

Fenerbahçe Kongresi bu sezonun bitiminde toplanacak ve yönetimini yeniden belirleyecek.

İşte; Abdülkadir Selvi bu seçimlerde “iktidar karşıtı” olarak gördüğü Ali Koç’un yeniden seçilmemesi için elinden geleni yapıyor.

Bu konudaki talimatı da nereden aldığını tahmin edebilirsiniz:

Hemen hemen bütün yazılarını “saray”dan gelen yönlendirmelerle yazan bu arkadaş, elbette bu “kampanyası”nı da arkasındaki “saray gücü” sayesinde sürdürüyor.

Eğer öyle olmasaydı eski MİT Başkanı, bugünün Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Fenerbahce ve Galatasaray başkanları ile yaptığını söylediği o çok gizli konuşmayı nereden öğrenebilirdi?

*

Sonuçta Ali Koç, 3 Şubat’ta yapılan Yüksek Divan Kurulu toplantısında Fenerbahçe Başkanlığı’nı bırakacağını açıkladı.

Koç’un yakın çevresine, “Bu kararı kulübe, holdinge ve aileme daha fazla zarar vermemek için almak zorundaydım” dediği yazılıp çizildi.

Yerine adı geçen isim ise Fenerbahçe’nin başkanlık koltuğunu yıllardır isteyen iş insanı Saadettin Saran…. Daha önce “Ali Koç’un devam etmesi gerekir. Ama ‘Bırakıyorum’ derse biz talibiz” diyen Saadettin Saran’ın şimdiden kongre üyelerinden imza toplamaya başladığı söyleniyor.

*

Abdülkadir Selvi herhangi bir konuda bu kadar ısrarla yazıyorsa, kendisine yazması emredildiği içindir!

Nereden mi biliyorum; açın geçmişteki bütün yazılarına bakın.

Hepsi orijinal “saray sızması…”

“Taş baskı’ hem de!

Yoksa bu arkadaş ne futboldan anlar ne Fenerbahçe’yi bilir… Ekonomiye ise ancak kendisine “fısıldandığı” kadarıyla hakimdir!”

Yazının devamını okumak için tıklayın

Görsel: Jack Nicholson-Postacı Kapıyı İki Defa Çalar filmi.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler