-1.1 C
İstanbul
8 Şubat 23, Çarşamba
spot_img

‘Örgütsüz lidersiz isyan’

Tele1’de yayınlanan “Gün Ortası” programında Betül Begümhan Aydoğan, Kazakistan’da aniden patlak veren olayları Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer’le değerlendirdi.

Kazakistan Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev’in Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü’nden resmen askeri destek istemesinin ardından, barış gücü görevi yapacak Rus hava indirme birliklerini taşıyan ilk uçağın inmesiyle olaylar uluslararası bir boyut kazanmış oldu.

Sezer, doğal gaz fiyatlarına yapılan zammı protesto etmek amacıyla başlayan eylemlerin 30 yıllık rejime ve adaletsiz gelir dağılımına protestoya dönüştüğünü belirtti. Sezer, çok sayıda gösterici ile polisin hayatını kaybettiği isyanın örgütsüz ve lidersiz olarak devam ettiğine dikkat çekti.

Konunun, Mavi Akım Boru Hattı nedeniyle Türkiye’yi ilgilendiren bir boyutu da bulunduğunu anlatan Sezer, Rusya’nın gelişmelere tepkisini de değerlendirdi.

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,150TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler