28.2 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

Nâzım Moskova’da anılıyor

Türkçenin büyük şairi Nâzım Hikmet doğumunun 120. yıl dönümünde Moskova’da anılıyor. Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ve Moskova Yazarlar ve Yayıncılar Birliği (ASPİ) ev sahipliğinde, Moskova Nâzım Hikmet Kütüphanesi ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenecek etkinlik 25 Ocak’ta.

Konuyla ilgili Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Nâzım’ın eserleri ve mirası, sunumlarını Moskova Nâzım Hikmet Vakfı Öğrenci Komitesinin hazırladığı şarkı ve şiirlerle şairin Moskova yıllarında sıkça bulunduğu tarihi koridorlarda yeniden hayat buluyor. Rusya ve Türkiye’nin ortak değerlerinden biri olan büyük şairi anma etkinliği, şairin de üyesi olduğu Moskova Yazarlar ve Yayıncılar Birliği binasında gerçekleştirilecek.

Rus ve Türk akademisyenlerin, Rus-Türk iş dünyası temsilcilerinin ve Moskovalı öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek etkinlik Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ve Moskova Yazarlar ve Yayıncılar Birliği (ASPİ) ev sahipliğinde, Moskova Nâzım Hikmet Kütüphanesi ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenecek.

Etkinlikte akademisyenlerden sunumlar, öğrencilerden şarkı ve şiirler, edebiyat konuşmaları ve mini bir konser icrası gerçekleştirilecek, düzenlenecek anma alanında şaire ait kişisel eşyalar sergilenecek ve misafirlere Türk mutfağından ikramlarda bulunulacak.

Şairin ikinci vatanı Moskova’da 25 Ocak 2022 tarihinde saat 18.30’da başlayacak olan etkinliğe katılmak ve ayrıntılı bilgi almak için Moskova Nâzım Hikmet Kültür-Sanat Vakfı ve Moskova Yunus Emre Enstitüsü sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili iletişime geçilebilecektir.

Etkinlik 25 Ocak 2022 Salı günü saat 18.30’da Moskova Yazarlar ve Yayıncılar Birliği tesislerinde gerçekleştirilecektir.

(TürkRus.Com)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler