9.7 C
İstanbul
28 Mart 23, Salı
spot_img

Nasrullah Ayan’dan haber var

Pazartesi akşamı katıldığı bir canlı yayında kalp krizi geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan iş insanı Nasrullah Ayan’ın hayatını kaybettiği yolunda çıkan haberler yakınları tarafından kesin bir dille yalanlandı.

Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ın salı akşamı Ayan’ın vefat ettiği yolundaki Twitter paylaşımı pek çok haber sitesi tarafından doğruluğu sorgulanmadan kullanıldı. Gazeteci Hayri Demir’in, “TV programımızda kalp krizi geçiren ve yoğun bakıma kaldırılan Nasrullah Ayan’ın hayatını kaybettiği haberleri dolaşıyor. Bu bilgi asılsız, kendisi hâlâ yoğun bakımda” açıklamasına karşın doğru olmayan haber yayılmaya devam etti.

Kamuoyunda tanınan pek çok ünlü ekonomist baş sağlığı dilemeye devam ederken, ağabeyi Abdullah Ayan bu sabah Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kardeşim ciğerparem #nasrullahayan beyni tepki veriyor, gözlerini oynatıyor.. dualarınızı esirgemeyin” diye yazdı. Benzer şekilde Ayan’ın yakından tanıyan gazeteci İrfan Taştemur da, “Bu sabah gözlerini oynattı. Doktorunun açıklamasına göre beyinde hasar yok. Kalpte oluşan hasara bakacaklar” bilgisini paylaştı. Taştemur, Ayan’ın hayatını kaybettiği iddiaları için de “Borsa Kralı elbette spekülatif bir ortamda yaşar” esprisini yaptı.

Son olarak cuma günü Nasrullah Ayan’la Youtube’da “Haftaya Bakış” programını yapan gazeteci Tamer Durak da, “Şimdi hastaneyle görüştüm. Nasrullah Ayan abimin ölüm haberi doğru değil, hâlâ yoğun bakımda uyutuluyor” diye yazdı. Durak ayrıca, “Abdurrahman Dilipak’ın insanlığı ölmüş” dedi ve onun iddiasını doğrulamadan haberleştiren siteleri eleştirdi.

Ayan pazartesi akşamı katıldığı Artı TV’nin canlı yayınında fenalaşmış ve “Ben biraz rahatsızım. Devam edemeyeceğim” diyerek ayrılmıştı. Kalp krizi geçiren Ayan’ın kalbinin durduğu ve daha sonra çalıştırıldığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre; yoğun bakımda uyutulan Ayan’ın durumu tekrar değerlendirilecek.

“Borsa Kralı” lakaplı Ayan, Türkiye’de borsanın kurucuları arasında yer alıyor. Birkaç yıl önce aynı adı taşıyan bir kitap da yazan Ayan’ın, Youtube kanalında ve Twitter hesabında kendine özgü üslubuyla yaptığı ekonomi analizleri yakından takip ediliyor.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,189TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler