26.4 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

Moskova’yı kızdıran sözler

Rus Milletvekili Aleksey Juravlyov, Samsun Atakum Belediye Meclisi (AKP) üyesi Süleyman Sezen’in “Hitler’i rahmetle anıyorum!” sözlerine tepki göstererek Ankara’nın açıklama yapmasını istedi.

News.ru haber sitesine konuşan Parlamento Savunma Komisyonu Başkan Birinci Yardımcısı Juravlyov, Moskova-Ankara ilişkilerinin iyi olmasına rağmen, Türk politikacının Nazi lideri Adolf Hitler’e hayranlığına anlam veremediklerini belirtti.

Jurvalyov, “Nazizm’le mücadelede on milyonlarca insanı kaybeden ülkemizde bunu olumlu bir şekilde dile getirmek en hafif tabirle iğrenç geliyor. Türk yetkililerin, Rusya ile dostane ilişkilere rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi üyesi Süleyman Sezen’in neden Nazi Almanya’sının lideri Hitler’e hayran olduğunu açıklaması gerekiyor. Erdoğan’la dostane ve ortaklık ilişkilerimize rağmen Rusya’nın Ankara’dan mutlaka bir açıklama talep etmesi gerekiyor” dedi.

Sezen, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısına tepki gösterirken Yahudileri hedef alarak, “Öldürmediğim her Yahudi için bana lanet okuyacaksınız’ diyen Hitler doğru demiş. Bir kez daha rahmetle anıyorum. Dünya, Yahudilerden temizlendikten sonra barışa, huzura kavuşacaktır” demişti.

Sezen’in açıklaması Rus medyasında da yer aldı.

Fuad Safarov, Moskova

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler