24.5 C
İstanbul
16 Haziran 24, Pazar
spot_img

Milliyet’te yönetim değişti

Demirören Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Milliyet Gazetesi’nin tepe yönetiminde sürpriz bir değişiklik yaşandı. 18 Temmuz 2016 tarihinden bugüne Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Mete Belovacıklı kendi isteği ile görevinden ayrıldı.

Belovacıklı’nın yerine Milliyet’te köşe yazarlığı yapan Özay Şendir atandı.

2014 seçimlerinde CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı adayı olan Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun basın koordinatörlüğü görevini yürüten gazeteci ve televizyoncu Mete Belovacıklı bu göreve Milliyet Yayın Koordinatörü Ercüment Erkul’un 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Erdoğan Demirören’in bilgisi olmadan yıldırım baskı yapması nedeniyle görevinden alınmasının ardından getirilmişti.

Siyasetçi bir aileden gelen, CHP’li Ankara İl Başkanı Merhum Murat Belovacıklı’nın oğlu olan Mete Belovacıklı, Milliyet ve Posta gazeteleri ve TRT’de görev yaptı.

Belovacıklı bir dönem de ATA TV’nin kurucu yayın yönetmenliğini üstlenmişti.

Milliyet gazetesi genel yayın yönetmenliğine atanan Şendir bu görevi 13 Temmuz 2023 Perşembe günü çalışanların da katılacağı bir törenle devir teslim alacak.

Özay Şendir kimdir?

1969 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Özay Şendir, uzun yıllar boyunca Türkiye’nin ilk haber radyosu BBC Radyo Foreks’i yönetti.

Finansal Forum, Sabah ve Habertürk gazetelerinde köşe yazarlığı yapan Şendir aynı zamanda Sabah ve Habertürk gazetelerinde haber müdürlüğü görevlerinde de bulundu. Şendir hem Fatih Altaylı hem de Mehmet Ali Birand dönemlerinde Kanal D Haber koordinatörlüğü yaptı.

ETV’de Doğru Rota ve Haberturk’te “Soruyorum” programlarında kamera karşında bulunan Şendir ekran klasikleri “Teke Tek”, “Başka Yerde Yok” gibi programlarında genel koordinatörlüğünü üstlendi. Şendir’in Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanmış iki kitabı bulunuyor.

Halen Milliyet’te köşe yazarı olan Şendir, aynı zamanda CNN Türk’te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler