13.6 C
İstanbul
26 Şubat 24, Pazartesi
spot_img

Mengü’den T24’e ‘leş başlık’ suçlaması

Youtube kanalında programlar yapan gazeteci Nevşin Mengü, bir programına ilişkin haber yapan T24’e tepki gösterdi.

Köpek eğitmeni Çağrı Aracı’yı programına konuk olarak alan Mengü, haberin T24 tarafından sosyal medyadan “Nevşin Mengü’ye konuk olan köpek eğitmeni: Köpeğin saldırı riski düşürmek için yanından geçerken izin almalıyız” diye duyurulmasını eleştirdi.

“T24 yine kendine yakışanı yapıp leş başlık seçmiş. Siz yayının tamamını izleyin” diyen Mengü, “T24 sex haberlerine başlık atsın, o konuda iyiler” tepkisini gösterdi.

Mengü’nün bu mesajının altına gazeteci Cüneyt Özdemir de şu yorumda bulundu:

“T24’deki editörlerin ve kimi yazarlarının bize karşı bu sistemli nefretini anlamakta zorlanıyorum. Aleyhimizde her şeyi büyüterek haber yapıyorlar. Bizim açıklamalarımız ise görmezden geliniyor. Anladık bizim adımızı başlığa yazınca ‘tık’lama alıyorsunuz ama bu kin nedir arkadaş! Oysa yazarları arasında sevdiğimiz arkadaşlarımız var. Doğan Akın saygı duyduğumuz bir arkadaşımız velhasıl editoryal olarak hakkımızda kimselere karşı göremediğim sistemli yıpratma haberleri yayınlanıyor. Derdiniz ne arkadaşlar bel altı vuracağınıza açık açık yazın anlayalım.”

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler