17.7 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

‘Kuru Otlar Üstüne’ye ret

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi “Kuru Otlar Üstüne”, birçok ödül aldığı Cannes Film Festivali’ne kabul edilmedi.

Birçok filminde birlikte çalıştığı yapımcı Zeynep Atakan ile geçtiğimiz dönemde iş birliğini sonlandıran Ceylan’ın yeni filminin ortak yapımcılığını, Kış Uykusu ve Ahlat Ağacı’nda da sinemacıyla birlikte çalışan Alexandre Mallet-Guy üstleniyor.

Her yeni filmine Cannes’da prömiyer gerçekleştirmeyi artık ritüel hâline getirmiş sinemacının, “Kuru Otlar Üstüne”nin ilk gösterimi için de 2022 Cannes Film Festivali’ni hedefleyebileceği düşünülüyordu. Ancak filmin festivale kabul edilmemesi ve gösteriminin de yapılmayacak olmasının ardından, Nuri Bilge Ceylan’ın bu ritüeli de bozulmuş oldu.

Ünlü yönetmenin yeni filminin ilk gösterimin nerede yapılacağı merak konusu oldu.

Merve Dizdar ve Deniz Celiloğlu’nun başrollerini paylaştığı film, Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetini yapmakta olan genç öğretmen Samet’in, İstanbul’a atama beklediği karamsar günlerde Nuray ile tanışması sonrası yaşadıklarını odağına alıyor

(Medyatava)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler