8.6 C
İstanbul
22 Mart 23, Çarşamba
spot_img

Kulüplerin dayanışması

Spor kulüpleri, Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremden sonra bir yardım kampanyası başlattı. Süper Lig’in birçok kulübü deprem bölgelerine organize bir şekilde yardımlarını göndermeye başlarken, ligin dev kulüpleri Fenerbahçe ve Galatasaray birlik oldu.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada “Galatasaray Spor Kulübü olarak merkezi Kahramanmaraş olan ve tüm ülkemizi etkileyen depremle ilgili gelişmeleri üzülerek takip etmekteyiz. AFAD iş birliğinde resmi derneklerimiz, spor okullarımız ve taraftar grubumuz vasıtasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu ve Taçspor Tesisleri’nde toplanacak yardımlar ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılacaktır. Tüm sporseverlerin desteğini bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Sarı-Kırmızılılar’dan yapılan açıklamada “Anadolu Yakası’nda olup Galatasaray Taçspor Tesisleri’ne ulaşım imkanı olmayan vatandaşlarımızı, yardımlarını Ülker Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na ulaştırmaya davet ediyoruz” denildi.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama ise şöyle:

“Türkiye’nin en büyük ‘Sivil Toplum Kuruluşu’ olarak bugüne kadar ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanan milli felaket karşısında en faydalı adımı atmak için çalışmalara ivedilikle başladık. Yapılacak görüşmeler neticesinde belirleyeceğimiz eylem planıyla afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz.”

Sarı-Lacivertliler’den yapılan açıklamada, “Avrupa Yakası’nda olup afet bölgesine desteklerini göndermek isteyen taraftarlarımızın, yardımlarını Galatasaray Nef Stadyumu veya Beşiktaş Vodafone Park’a götürmelerini rica ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş’tan destek

Beşiktaş’tan yapılan açıklama ise şöyle:

“Kulübümüz, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere yardım kampanyası düzenleyecektir. Düzenlenecek yardım kampanyasıyla ilgili detaylar önümüzdeki süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

(Medyaradar)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,196TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler