25 C
İstanbul
14 Haziran 24, Cuma
spot_img

KRT TV el değiştirdi

KRT TV, CHP’li Mustafa Sarıgül’e yakın olduğu iddia edilen Fırat Bozfırat’a satıldı, kanalın 5 yıldır genel müdürlüğünü yapan Adnan Bulut veda kararı aldı.

CHP genel başkanı olduğu dönemde Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla el değiştirilmesi istenen KRT TV için protokol anlaşması sağlanmıştı. Yaklaşık 300 bin dolar kapora ücreti ödeyen kanalın yeni sahibi Bozfırat, sözleşmenin yapıldığı son tarih olan geçen cuma günü anlaşmayı tamamladı. Cuma günü kanala gelen Bozfırat’ın avukatı ve mali müşaviri, KRT TV’nin eski sahibi Ali Fırat Atabaş ile devir sözleşmesini imzaladı.

Mustafa Sarıgül’ün oğlu Abdurrahman Emir Sarıgül’e yakınlığı ile bilinen Bozfırat’ın Cuma gününe kadar satış için bir hamle yapmaması sonrası KRT TV’nin eski yönetiminin “Cuma günü son gün, kaporanız yanar, devrin yapılması gerekiyor” dediği, bunun üzerine devrin gerçekleştiği öğrenildi.

Kanalın satışı borçlar karşılığı gerçekleşti. Kanalın yaklaşık 3 buçuk milyon dolar borcunun olduğu iddia edilirken, satıştan çok az miktarın da kanalın eski sahiplerine kalacağı vurgulandı.

Kararın ardından kanalın 5 yıldır genel müdürlüğünü yapan Adnan Bulut veda kararı aldığını açıkladı.

İddiayı yalanladı

42 yaşındaki iş insanı Bozfırat, hakkındaki iddialarla ilgili olarak, “Mustafa Sarıgül’ün KRT’yle uzaktan yakından bağı yok, kanalın sahibi benim” dedi.

Yeni yayın döneminde köklü değişiklikler yapacaklarını belirten Bozfırat, “Çok konuşulacak projeleri hayata geçireceğiz. Yeni ekran yüzleri ve yepyeni programlarla KRT Türkiye’nin yeni merkez medyası olacak” diye konuştu.

Kanalın el değiştirmesi sonrası KRT TV’de çalışan yaklaşık 70 kişinin akıbeti de merak konusu. Bu konuda eski yönetimin yeni yönetime bilgi verdiği ve mevcut kadronun deneyimli olduğu yönünde bildirim yapıldığı aktarıldı. Çalışanların büyük bir kısmının da bu satış sonrası kanaldan ayrılmayı düşünmediği de gelen bilgiler arasında.

KRT TV’nin yeni sahibinin çalışanlarla ilgili ne gibi bir tasarruf uygulayacağı bilinmezken, kanalın yönetimi için bir gazeteciyle görüşme yaptığı öğrenildi. Bu gazetecinin Serdar Akinan olduğu, ancak henüz taraflar görüşse de bir anlaşmanın sağlanmadığı belirtiliyor.

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler