8.6 C
İstanbul
22 Mart 23, Çarşamba
spot_img

‘Koronavirüsten tehlikeli’

Fuad Safarov, Moskova

Rus sağlık uzmanı Pavel Volçkov, grip salgınının koronavirüsten daha tehlikeli hale gelmeye başladığını söyledi.

Rus Ura.ru haber sitesine konuşan Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (MFTİ) Genom Mühendisliği Laboratuvarı Başkanı Virolog Volçkov, grip virüsüne karşı popülasyon bağışıklığının oluşmadığını, bu nedenle artık koronavirüsten daha tehlikeli olduğunu belirtti.

Volçkov, “Bu tehlikeyi yaz aylarında söylemiştik. O zaman kitlesel olarak hastalandığımız SARS-CoV-2 virüsünün değil, grip virüslerinin daha büyük bir tehlike oluşturacağı ifade ediliyordu. Çünkü SARS-CoV-2 virüsüyle ilgili popülasyon bağışıklığı oluşturduk” dedi.

Grip virüslerine karşı bağışıklığın zayıflayarak belli bir eşiğin altına düştüğüne işaret eden Volçkov, “O kadar düşük ki, bir salgın olasılığı son derece yüksekti ve bu gerçekleşti” diye konuştu.

Volçkov, “Popülasyon hazırlanırsa, en azından aşılama yoluyla bağışıklık oluşur. SARS-CoV-2 ile ilgili gördüklerimiz gibi. Bu virüse karşı bağışıklık seviyesi son derece yüksek, gripten çok daha yüksek” dedi.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,196TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler