26.4 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

‘Kılıçdaroğlu söz verdi’

Rus medyası, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “10 milyon düzensiz göçmenin aramıza girmesine izin veren bu zihniyete vatanımızı terk etmeyeceğiz” açıklamasına geniş yer verdi.

İzvestiya gazetesi haberine, “Kılıçdaroğlu, iktidara geldikten sonra tüm mültecileri Türkiye’den sınır dışı etme sözü verdi” başlığı attı. Gazete, “Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilirse Türkiye’deki tüm uyuşturucu baronlarını ortadan kaldıracağını söyledi. Ayrıca, terör örgütleriyle hiçbir zaman iş birliği yapmadığını ve yapmayacağını da vurguladı” diye yazdı.

İzvestiya, Kılıçdaroğlu’nun “ülkeyi mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bırakmak istemediği için cumhurbaşkanlığı yarışında ikinci turda kaybetmeyeceğini” açıklamasını da aktardı.

Rus medyasında konuyla ilgili bazı haberlerin başlıkları şöyle:

RBK gazetesi: Kılıçdaroğlu, kazanması durumunda tüm mültecileri Türkiye’den sınır dışı etme sözü verdi

Kommersant gazetesi: Erdoğan’ın rakibi Kılıçdaroğlu, ülkedeki tüm mültecileri tahliye sözü verdi

Argumentı i Faktı gazetesi : Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki tüm mültecileri sınır dışı etme niyetini açıkladı

Vestnik Kavkaza (VK) haber ajansı: Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki tüm mültecileri sınır dışı etmeyi planlıyor

Komsomolskaya Pravda gazetesi: Türkiye’nin cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, tüm mültecileri ülkeden sınır dışı etme niyetinde

Benzer haberler 60 civarında medya sitesinde yer aldı.

Rusya Dış İstihbarat’ından (SVR) emekli Korgeneral Leonid Reşetnikov ise, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur sonuçlarının Rusya için de önemli olduğunu belirtti.
Reşetnikov Telegram kanalında, “Türkiye’de Rusya’nın 3 anahtarı var…Özel askeri operasyon (Ukrayna’da), NATO’nun güney kanadı, Karadeniz, buradan çıkış ve diğer hususlar göz önüne alındığında Rusya için Türkiye seçimlerinin sonucu önemli” diye yazdı.

Fuad Safarov, Moskova

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler