25 C
İstanbul
14 Haziran 24, Cuma
spot_img

‘Kadınlar sokağa yalnız çıkamayacak’

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, 14 Mayıs seçimleri sonucunda mevcut iktidarın devam etmesi halinde kadınların daha da zor duruma düşeceğini yazdı.

Kahveci’nin, “Evet bu seçim bir beka meselesidir” başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:

“…Karanlıktan daha da karanlık olabilir mi? Oluyormuş.

Devlet çalışmıyor, kurumlar işlemiyor, kurallar ise iktidara göre istediği şekilde işletiliyor. Bir söz söyledi diye hapse tıkılanlarla, domuz bağı ile insanları katledenlerin affedildiği bir ülkeye döndük.

İstediğimi affeder istediğimi içeri tıkarım zihniyeti krallıklarda bile bu kadar değildi.

Avrupa bu karanlık Orta Çağı aşmak için çok yüksek bedeller ödedi. Bizler ise güle oynaya bu karanlık çağı geri çağırıyoruz.

Bu yönetim devamında en fazla kadınlar çekecek.

Belki de sokağa çıkmak için yanlarında bir erkek zorunlu olacak. Yasal olmasa bile fiili durum zaten buna doğru gidiyor.

Bakın bir ekonomik örnek vereyim: 2018-2022 arası iş gelirleri %104,3 artmış. Ama yükseköğretim görenlerin gelirleri sadece %87,0 artmış. Sistem demiş ki “okuyanın canı çıksın.”

Ama aynı istemde okumuş kadınların gelirleri %79,5 artıyor. Evet, evet… Okur-yazar olmayan erkeklerin gelirleri %125,1 artarken okumuş kadınların gelirleri sadece ve sadece %79,5 artışta kalıyor…”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Fotoğraf: BBC Türkçe

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler