17.6 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

İmamoğlu ambargosu bitti

Sözcü gazetesi 70 günlük bir aranın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir habere yer verdi.

Gazete, Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla ilgili açıklamasını birinci sayfadan yayınlayarak haber ambargosunu noktalamış oldu.

Sözcü Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Ekrem İmamoğlu ve gazete arasında yaşanan gerilimi geçen hafta Medyascope‘a anlatmıştı. İmamoğlu ile gerilim yaşadıklarını doğrulayan Yılmaz, “İmamoğlu ile yaklaşık iki aydır bir problemimiz var. Bize ne yaptığını kendisine sorun. Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak sizin de çok ağırınıza gider, bize hak verirsiniz” dedi.

Gerginliğin nedeninin, İmamoğlu’nun, Sözcü’de yer alan “Polis Koleji İnşaatındaki rant ilişkileri” haberleri sonrası 21 zabıtayı gazetenin sahibi Burak Akbay’ın annesinin yaşadığı eve göndermesi olduğu söyleniyordu.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler