26.4 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

İFSAK yeni yaşını kutladı

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) 63. kuruluş yıl dönümünü geleneksel yemeği ile kutladı. 10. ve 20. yılını tamamlayan İFSAK üyelerine teşekkür plaketlerinin verildiği gecede ayrıca İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı Ödülü (2021-2022 Ayın Fotoğraf Etkinliği Birincisi), İFSAK Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü, Yılın Fotoğraf ve Sinema ödülleri de sahiplerini buldu.

İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Dayk Danzig gecenin açılış konuşmasına, kurucu üyeler başta olmak üzere 63 yıldır derneğe emek vermiş yönetim kurulları ve başkanlarını anarak başladı. Danzig sözlerine “Her zaman olduğu gibi, bu akşam da burada sizlere hitap edebiliyorsam hep beraber çok güzel işler başardığımız Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım arkamda olduğu içindir.” diyerek devam etti.

İFSAK’ın gücünü üyelerinden aldığının altını çizen Danzig “Geçtiğimiz iki yılda beklenmedik ve zorlu bir dönemden geçmiş olsak da, siz değerli üyelerimizle birlikte üreterek ve paylaşarak ayakta kalmayı başardık. Önümüzdeki günlerde de aynı şekilde birlik ve beraberliğimizin devam edeceğine inanıyorum” dedi. Danzig sözlerini “Her alanda bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize ve İFSAK dostlarına teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından 10. ve 20. yıllarını tamamlayan İFSAK üyelerine teşekkür plaketlerini 2021-23 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri verdi.

2021-2022 sezonunda Dernek üyelerine yönelik düzenlenen Ayın Fotoğraf Etkinliği kapsamında “Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” ödülü Selma Topaç’ın oldu. Türkiye’de fotoğraf ve sinema alanında başarılı çalışmalar yapan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla üye önerilerinin de değerlendirilmesiyle, 1984 yılından bu yana “İFSAK Yılın Fotoğraf Ödülü” ile “İFSAK Yılın Sinema Ödülü” ve 2012’den itibaren de “İFSAK Yılın Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü” veriliyor.

2022 yılında: Ufuk Duygun, ülkemizde fotoğraf sanatının yaygınlaşması için akademide ve İFSAK çatısı altında gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla, özellikle genç fotoğrafçılara destek olarak fotoğraf sanatına yeni yüzler kazandırması dolayısıyla İFSAK Yılın Fotoğraf Ödülü’nü aldı.

Filmlerinde toplumsal olaylara hassasiyetle yaklaşması ve özellikle kadına karşı şiddet konusunda verdiği mücadelede kendine özgü anlatım dilini kullanmasından dolayı yönetmen, senarist ve yapımcı Ceylan Özgün Özçelik, İFSAK Yılın Sinema Ödülü’ne layık görüldü.

İFSAK Yılın Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü ise, mevcut eğitim sistemine alternatif bir öğrenim yöntemiyle, öğrencilere sorgulamaya ve eleştiriye açık bir ortam sunması, sanat alanında kendilerini özgürce ifade ederek farklı yaklaşım ortaya koymalarını sağlaması ve yarattığı sanatsal farkındalıktan dolayı Nesin Sanat Köyü’ne verildi.

(Basın Bülteni)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler