22.3 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

İFSAK 63. sezonunu açtı

Türkiye’nin fotoğraf ve sinema alanlarında en köklü derneği İFSAK, 63. sezonu açtı. Etkinliklerle geleneksel hale gelen sezon açılışı, Beyoğlu’nda bulunan dernek binasında yapıldı.

1959 yılında fotoğraf sanatının öğrenilmesi, yaygınlaşması ve bu alanda üretenlerle üretmek isteyenler arasında bir dayanışma ağının oluşması amacıyla kurulan İFSAK, pandemi sonrasındaki yeni sezonunu iki güne yayılan etkinliklerle açtı. Latin Sound grubunun canlı müzik yaptığı ilk gün etkinliğine İFSAK üyelerinin yanı sıra Güney Kore, İsviçre ve Polonya konsolosluklarından temsilciler, diğer davetliler ve sanatseverler katıldı.

Şenlik havasında geçen ilk gün, İFSAK üye fotoğraflarından oluşan serginin de açılışı yapıldı. Açılışta söz  alan İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Dayk Danzig “İFSAK sadece derslikleri, sergi salonları ve duvarları olan bir dernek değildir. Yazılı ilkeleri, misyonu ve duruşu olan bir dernek olarak Türkiye’deki fotoğraf ve sinema sanatına sağladığı katkılarla lider olmuş büyük bir ailedir. Bu aile tam 63 yıldır, ‘ben değil biz’ dediği için bugünlere kadar gelebildi, bundan sonra da böyle devam edecek.” dedi.

63. sezon açılışı kapsamında 8 Ekim’de İFSAK Gezi Birimi tarafından hazırlanan Küba Gösterisi sunuldu. Haluk Çobanoğlu, Sebla Selin Ok, Sevil Gürel Peker ve Timurtaş Onan okuyucularına kitaplarını imzaladı. Fotoğraf sanatına kattığı eserlerle tanınan Espas Yayınevi kitap satışı yaptı. Ayrıca, Altan Bal, Burak Şenbak, Mehtap Canver Ercan ve Serkan Turaç üye portfolyolarını  değerlendirdi; İFSAK Kısa Film arşivinden seçkilerle birlikte 41. ve 42. İFSAK Kısa Film ve Belgesel Yarışmasında ödül alan filmler gösterildi, katılan yönetmenlerle söyleşi yapıldı.

(İFSAK)

Önceki İçerikEn değerli ucuz
Sonraki İçerikNeden esneriz?..
Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler