13.2 C
İstanbul
13 Nisan 24, Cumartesi
spot_img

Halk TV’de ‘atışma’

FOX TV ile yolları ayrılan ve sonrasında da Halk TV’ye transfer olan İsmail Küçükkaya’nın kanalda yaşattığı ‘rahatsızlık’ iyice su yüzüne çıktı.

Yaklaşık 2 yıldır kanalda görev alan Gökmen Karadağ’ın, adı Korkmaz Karaca ve Sezgin Baran Korkmaz’la anılan Küçükkaya’ya tepki olarak kanaldan ayrıldığı iddiaları gündemdeki yerini korurken son olarak İrfan Değirmenci’den olay bir paylaşım geldi.

3 milyon dolar transfer parası aldığı iddiaları ile kanalın önde gelen isimlerinin rahatsızlığına neden olduğu konuşulan Küçükkaya’nın dünkü programında sarf ettiği sözler İrfan Değirmenci’nin tepkisi çekti.

Dünkü canlı yayınında, transfer ücreti iddialarını örtbas etmek istercesine “Biz fakir bir kanalız” vurgusu yapan İsmail Küçükkaya, devamında şu ifadeleri kullandı: “Ama hedefleri olan, hayalleri olan, umutları olan ve daha önemlisi geleceği olan bir kanalız. Ben bu vizyon için geldim. Uluslararası bir markanın kanalından çıkıp başka bir kanala gelmek kolay değil.”

İrfan Değirmenci, söz konusu ifadelere sosyal medya hesabından attığı tweetle tepki gösterdi.

“Halk Tv’nin zenginliği, gazeteciliğin namusuna sahip çıkan basın emekçilerinin varlığıdır” diyerek ‘namus’ göndermesinde bulunan Değirmenci, sözlerini şöyle noktaladı:

“Halk Tv’nin zenginliği ondan asla vazgeçmeyen, zor zamanlarında destek olan seyircisinin varlığıdır. Bu anlamda çok zengin bir kanaldır bu kanal. Parayla pulla ölçülemeyecek kadar zengin.”

Küçükkaya, yeni yayın dönemi öncesi 10 yıl boyunca görev yaptığı FOX TV’den ayrılarak sürpriz bir şekilde Halk TV’ye transfer olmuştu.

Fox TV’den Halk TV’ye geçen Küçükkaya’nın kanalda rahatsızlığa neden olduğu uzun süredir medya dünyasındaki yerini koruyor. Konu ile ilgili sessizliğini geçtiğimiz günlerde Independent’tan Nevzat Çiçek’e bozan Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, MedyaRadar’ın gizemli yazarı Keskin Kalem’in de gündeme getirdiği iddialara da cevap vermiş ve transfer ücretinin miktarına dair soruyu es geçerken “Bize gelişinin parayla ilgisi yok” demekle yetinmişti.

Küçükkaya transferinin kanalda ‘rahatsızlığa’ neden olduğunu dile getiren Keskin Kalem, şunları yazmıştı:

“Kanal resmen kaynıyor! Küçükkaya krizinin emekçide yarattığı rahatsızlık had safhada. Şimdiii öncelikle Küçükkaya transferinin, kanalın diğer ağır toplarını resmen çileden çıkardığı haberleri geliyor keskin kulaklarıma. Şirin Payzın gibi isimler, gizli gizli değil, açıktan Küçükkaya transferinin çok yanlış olduğunu ve hatta kendi imajlarına zarar vereceğini her yerde dillendiriyormuş. ‘Her gün yolsuzluklarını haber yaptığımız, Külliye’den bile kovulan bu tiplerle ilişkisi olan birinin bagajı hepimize zarar verir’ denildiği de iddia ediliyor. Bir diğer huzursuzluk nedeni de Küçükkaya’nın maaşı, aldığı transfer parası ve ekibi. Mahiroğlu ısrarla ortaya atılan 3 milyon dolarlık transfer parası iddiasını reddediyormuş. Ve ‘transfer parası doğru ama o kadar değil. Maaşı da makul, zaten bunları biz ödemiyoruz, parası dışarıdan’ diye yakın çalışma ekibine açıklama yapıyormuş. Ancak hala paranın nereden geldiği meçhul!” 

(Medyaradar)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler