11.6 C
İstanbul
26 Şubat 24, Pazartesi
spot_img

Haliç ve Semtleri Sergisi

Timurtaş Onan Proje Grubu’ndan 17 katılımcının fotoğraflarıyla oluşturulan “Haliç ve Semtleri” adlı proje sergisi açılıyor. Sergi, 5–23 Kasım 2022 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de ziyaret edebilir.

Danışman Timurtaş Onan proje sergisiyle ilgili olarak “Çok kültürlü ve çok dinli yapısıyla kardeşliğin sembolü olan Haliç semtleri, günümüzde tüm dünyadan ziyaretçilerin uğrak yeri. Tarihi konakları, kiliseleri, sinagogları, camileri ve yaşam dolu sokakları ile fotoğrafçılar ve sinemacılar için olağanüstü bir plato. İki yakasının dört köprü ile birbirine bağlı olması da görsel açıdan çok cazip kılıyor Haliç’i” diyor.

Onan sözlerine şöyle devam ediyor: “Son yıllarda İstanbul genelinde, kentin tarihi kimliği ve mimarisi ile uyumlu, işlevsel bir dönüşüm sağlanamadığı için Haliç ve semtlerinin de gerek dokusu, gerek sosyokültürel yapısı olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu yüzden kent kimliğine ilişkin belgesel ve sosyal sorumluluk projeleri günden güne önem kazanmaktadır. Proje katılımcıları bu bilinç ile Haliç’teki yaşamı, sosyal açıdan da yorumlarını katarak, estetik bir bakışla fotoğrafladılar.”

Haliç ve Semtleri Sergisi katılımcıları (alfabetik sırayla): Gamze İnce, Harika Topaloğlu Yücel, Kıvanç Şamhal, Lina Basmacı, Murat Erkan, Neslihan Harmancı, Neşe Karaarslan, Nilüfer Ozan, Nurdan Turan, Önder Güvel, Semiha Berkem, Seval Genç, Sevil Gürel Peker, Tanar Çakmacı, Tulû Erzene, Zerrin Altınkök ve Ziynet Parlar.

Sergiyle ilgili daha detaylı bilgi için:

(0212) 292 42 91- (0212) 292 18 07

www.ifsak.org.tr/etkinlikler

(İFSAK Basın Bülteni)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,281TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler