18.9 C
İstanbul
15 Haziran 24, Cumartesi
spot_img

Gazeteci Ahmet Tulgar hayatını kaybetti

Gazeteci-Yazar Ahmet Tulgar 63 yaşında hayatını kaybetti. Tulgar’ın evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Tulgar’ın Twitter hesabından yaptığı son paylaşım dün yaşamını yitiren Halit Kıvanç’a dair oldu. Tulgar, Kıvanç’ın ölümü üzerine daha önce Gazete Duvar’da kaleme aldığı “Halit Kıvanç: Türkiye’nin ömürlük sesi, Türkçenin sivil neşesi” başlıklı yazıyı paylaşmıştı.

Tulgar 22 Ekim’de de Billur Kalkavan’ın ardından paylaştığı sosyal medya mesajında şu ifadeleri kullanmıştı: “Hayatın geleceği olarak ölüm, gerçekleştiğinde aşama olmaktan çıkar ve hayatın dışında bir yerde, yani hiçbir yerdedir artık. İşaret edilen ölüm dışında bir ölüm yoktur. Hayat vardır. Bili’yi de sevenleri hayatıyla, hayatta, hayatla hatırlayacak…”

Kimdir?

1959 yılında İstanbul’da doğdu. Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi, Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu. Mesleğe 1987 yılında Sabah Dergi Grubu’nda başladı. Sabah, Güneş, Nokta, Milliyet, Akşam, Bianet, Vatan, Evrensel, Birgün ve Cumhuriyet gazetelerinde çalıştı. Hayat TV’de muhabir, yazar, yönetici ve programcı görev yaptı. Tulgar yazılarına Gazete Duvar’da devam ediyordu. Tulgar’ın öykü ve deneme kitapları var.

(Evrensel)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler