27.2 C
İstanbul
12 Haziran 24, Çarşamba
spot_img

Erdoğan’ın kitabı Rusçada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabı Rusça yayınlandı.

İnterfaks’ın haberinde, “Prospekt Yayınevi tarafından yayınlanan kitap, modern dünya düzeninin geniş bir değerlendirmesini inceliyor. Dünyadaki adaletsizlik, mültecilerin sorunları, uluslararası terörizm ve küresel siyasette İslamofobi konularını değerlendiriyor. Ayrıca Birleşmiş Milletler’in meşruiyeti, işlevselliği, etkinliği, kapsayıcılığı konularına dikkat çekiliyor” denildi.

Haberde ayrıca, “Erdoğan, küresel adaleti tesis etmekten sorumlu kurumların ataletle hareket ettiğine inanıyor. Ona göre, geçmişin gereklerine göre şekillenmiş bir sistemle modern sorunları çözmek mümkün değildir. Türkiye Cumhurbaşkanı, ‘yalnızca veto hakkına sahip beş ülkenin çıkarlarına hizmet ettiğine’ inandığı BM Güvenlik Konseyi’nde kapsamlı bir reform ihtiyacına dikkat çekiyor” denildi.

Rusya’nın en büyük online alışveriş sitesi wildberries.ru’da kitap 846 rubleden (yaklaşık 234 lira) satışta.

Kızıl Meydan’da açılan 9. Moskova Kitap Festivali’nde okurlarla buluşan kitabı Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Sevinç Üçgül Rusçaya çevirdi.

İlk baskısı Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda Rusya’da dağıtılan kitabın tanıtıldığı standı Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar da ziyaret etti.

(TürkRus.Com)

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler