19.7 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

Erdoğan’dan ‘başparmak’ esprisi

Fuad Safarov, Moskova

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Özbekistan’ın Semerkant kentinde yapılan Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) toplantısı sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasındaki “başparmak” esprisinin detaylarını anlattı.

Belarus Cumhurbaşkanlığı basın servisine yakın “Pul Pervogo” Telegram kanalının haberine göre, Lukaşenko, gazetecilere Erdoğan’ın neden kendisine “onaylama”, “tamam”, “harika” anlamlarına gelen baş parmak işareti yaptığını anlattı. Lukaşenko, “Avrupa’nın donmasına izin vermeyeceğiz” dediği ironik odun kesme videosunun Erdoğan tarafından başparmak işaretiyle övüldüğünü söyledi.

Lukaşenko, Cumhurbaşkanı ile aralarında geçen konuşmayı gülerek şöyle aktardı:

“Orada sanırım Erdoğan bana ‘Ne yapıyorsun’ demek istiyordu. Ben de, ‘Avrupa’yı kurtarıyorum!’ dedim. Bunun üzerine Erdoğan da önce, ‘Neden?’ diye sordu, sonra gülerek başparmak işareti yaptı”

Paylaşılan fotoğrafta o sırada Erdoğan’la Lukaşenko’nun yanında bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kahkahalar içinde gülüyor.

Lukaşenko’nun odun kesme videosu:

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler