18.5 C
İstanbul
4 Ekim 23, Çarşamba
spot_img

Ece Üner tv100’de

NTV, CNN Türk, Habertürk TV ve Show TV’de haber spikerliği yapan Ece Üner, kariyerinde yeni bir sayfa açtı ve tv100’e katıldı.

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’na katılan Üner tv100’de programlara başlayacağını açıkladı. Geçen hafta da duayen gazeteci Uğur Dündar kanala katılmıştı.

Televizyonculuk kariyerine NTV’de Avrupa Birliği muhabiri olarak başlayan Üner, uzun yıllar Show TV Ana Haber Bülteni’ni sunduktan sonra Kanal D’de ‘Ece Üner ile Susma’ adlı programla ekranlara gelmişti. Üner bir süre ekranlardan uzak kalmıştı.

Yılbaşından itibaren tv100 ana haberler Üner’e emanet edilecek. Üner, tv100’ün isminin Cumhuriyet’in 100. yılından geldiğini belirterek büyük bir sorumluluk altında bulunduklarını söyledi ve 9 Ocak itibarıyla yayında olacağını açıkladı.

Üner “Heyecanlarımız, gördüğümüz hayaller ortak. Tv100 deyince ‘100’ü cumhuriyetin 100. yılından alıyor. Cumhuriyet sadece demokrasi için değil haber için de geçerli. Sizlerle olmaktan çok memnunum.” dedi.

tv100’ün daimi konuklarından Fuat Uğur ve Hacı Yakışıklı da tv100.com’da yazılar kaleme almaya başlamıştı.

Kimdir?

21 Temmuz 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. Bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’in kızıdır.

Özel Koç Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinde ayrı ayrı tamamladı. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünde stajyer olarak iş hayatına başladı.

2003 yılında ABD-Irak savaşında yabancı haber çevirmeni olarak görev aldı. Bu dönemde Avrupa Birliği muhabiri oldu. Bir süre NTV’de çalıştıktan sonra 2006 yılında CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu.

2007 yılında CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte ‘Yeni Gün’ isimli haber programını sunmaya başladı.

2009 yılında Habertürk TV’ye transfer oldu.

2010 yılında ‘Olduğu Gibi’ adlı tartışma programını, 2011 yılında ise ‘Akşam Raporu’ adlı haber programını sundu. 2012-2017 yılları arasında Habertürk TV’deki ‘Enine Boyuna’ adlı tartışma programının moderatörlüğünü yaptı.

2014-2015 yıllarında Show TV Ana Haber Bülteni’ni sundu. Yerine gelen Jülide Ateş’in spikerliği bırakmasının ardından 2018 yılında yeniden bu görevi devraldı.

2021 yılında Show TV’den ayrılarak Kanal D’de ‘Ece Üner ile Susma’ adlı reality şov programını hazırlayıp sundu.

2013 yılında spiker Deniz Bayramoğlu ile evlendi.

Boş zamanlarında şiir yazıyor.

(Medyatava)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,276TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler