-0.3 C
İstanbul
8 Şubat 23, Çarşamba
spot_img

‘Devir evde stok devri’

Nasrullah Ayan Youtube kanalında gazeteci Tamer Durak’la hayat pahalılığı başta ekonomi ve siyasetteki son gelişmeleri konuştu.

Durak, “Bu enflasyonla yaşamaya çalışmak çok zor. Aldığın yanına kâr kalıyor, alamadığının fiyatı uçup gidiyor. Bu koşullarda insanlar temel gıda maddelerini evde stoklamaya çalışıyor” dedi.

Ayan da, geçen yıl sonunda dolar kurunda yaşanan büyük dalgalanmanın dengeleri bozduğunu belirterek, “Yeniden oturması zor görünüyor. Elbette dolar kuru düştü diye bir sürü malda zamlar geri alınmayacak” diye konuştu. Ayan ayrıca, İşsizlik Fonu’nda 2015 yılında 30 milyar dolar karşılığı 90 milyar dolar bulunduğunu, günümüzde fondaki 82 milyar liranın karşılığının sadece altı milyar olduğunu söyledi ve “Aradaki 24 milyar dolar nereye gitti” diye sordu.

Ayan’la Tamer, ENAG ve TÜİK’in farklı enflasyon hesaplamalarını, mevduat ve kredi faizlerin yükselmesiyle diğer güncel siyasi ve ekonomik gelişmeleri ve korona salgınında gelinen noktayı da konuştu.

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,150TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler