-0.3 C
İstanbul
8 Şubat 23, Çarşamba
spot_img

‘Devalüasyon henüz bitmedi’

Nasrullah Ayan Youtube kanalında Devrim Akyıl’la liranın dolar karşısında nispeten daha istikrarlı gitmesi başta, ekonomideki son gelişmeleri ve erken seçim olasılığını konuştu.

Ayan’ın, “Sabit kura geçmişiz gibi bir hava var” sözleri üzerine Akyıl, “Kısa vadede üst bandın burası olduğunu düşünüyorum. Dolar kurunun aşağı inmesine izin verirler ama yukarı gitmesine izin vermek istemeyecekler” dedi. Akyıl, “Amaç kayıt dışı bir para girişi sağlayarak zaman kazanmaktı, şimdi idare ediyorlar. Keşke dolar kuru 14’ken müdahale etselerdi, vatandaş bu kadar zarar görmezdi” dedi. Devalüasyon sürecinin henüz bitmediğini belirten Akyıl, “Muhtemelen yaz aylarındaki erken seçimin açıklaması birkaç hafta içinde yapılır. Ondan sonra da kaldığı yerden devam eder” diye konuştu.

Yabancılar neden artık kredi risk priminden bahsetmiyor? Türkiye’ye yeniden yabancı girişi ne zaman başlar? TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’nin enflasyonla mücadele açıklaması ne anlama geliyor? Borsa istikrarlı mı gidiyor?

Ayan sordu, Akyıl yanıtladı:

 

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,150TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler