24.3 C
İstanbul
13 Temmuz 24, Cumartesi
spot_img

‘Defne onu kapıda bekliyor’

Pazartesi günü 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Hıncal Uluç’un ardından övücü sözler söyleyenler de oldu, olumsuz konuşanlar da. Daha çok spor yorumlarıyla kamuoyunda tanınan Uluç’la ilgili en çok eleştirilen konu ise, oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster’ın ardından, “Su testisi, su yolunda kırıldı” demesiydi. Foster 2011 yılında gazeteci-yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

Gazeteci Mustafa Hoş, Uluç’un hayatını kaybetmesinin ardından Foster’ın annesi Hatice Foster’a ne hissettiğini sordu ve aldığı yanıtı Twitter hesabından şöyle paylaştı:

“Defne onu kapıda bekliyor. zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum.”

Uluç’un bazı kesimlerin tepkisine yol açan yazısı şöyleydi:

“Ölmüş.. Allah rahmet eylesin.. Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin.. Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne “Rol model” diye koymaya kalkmasın.. Defne Joy Foster’in ölüm sebebi bilinmiyor.. Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış.. Öğreneceğiz. Ama benim görüşüm değişmeyecek. Defne’nin ölümü tipik bir ‘su testisi su yolunda kırıldı’ olayıdır.”

Ancak Uluç, yıllar sonra bu yazısı hatırlatılınca “su testisinde su yolunda kırıldı” ifadesi için pişmanlık duyduğunu, yazısının diğer bölümleri için görüşlerinin değişmediğini söylemişti.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,600TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler