26.3 C
İstanbul
13 Haziran 24, Perşembe
spot_img

‘Arabulucuya ihtiyacımız yok’

Fuad Safarov, Moskova

Rusya’nın önde gelen siyasi uzmanlarından Dmitriy Kulikov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova ile Kiev arasında arabuluculuk yapmasına Moskova’nın ihtiyaç duymadığını söyledi..

RusTV Tsentr kanalında sunuculuk da yapan Kulikov, “Ben Erdoğan’ın neden arabulucu olmak istediğini anlıyorum. Erdoğan, Şark pazarında kendini iyi hisseden muhteşem bir insan. Tüm bunları da ustaca yapıyor. Fakat, Şark pazarını bilenler, orada neler olup bittiğini değerlendirmekte zorluk çekmez. Peki bizim buna ihtiyacımız var mı? Birisi bana bunu anlatabilir mi?” diye sordu

Programa konuk olan Rusya siyasetinin önemli isimlerinden, Federasyon Konseyi (Senato) Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov da, “Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski genç bir siyasetçi. Eğer kendisi ikili ilişkileri görüşmek istiyorsa buyursun gelsin Rusya’ya. Zelenski istiyor ki Rusya ve Türkiye liderlerinin katılımıyla üçlü görüşme olsun. Elbette Zelenski Ukrayna’nın Cumhurbaşkanı. Fakat Putin ve Erdoğan farklı figürler” dedi.

Kulikov geçen haftaki programında da “Bizim büyük bir dostumuz var: Erdoğan. Kendisi hakkında burada sürekli konuşmalar yapıyoruz. Şimdi Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski’ye ‘birlikte bize gelin. Size kahve, şerbet, leziz baklava maklava ikram ederiz. Görüşeceğiz, sorunları çözeceğiz, buyurun gelin’ diye sesleniyor” demişti.

Medya Günlüğü

Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, dilediği konuda özgürce yazmak isteyenlere kapısı açık, kâr amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
678TakipçilerTakip Et
11,500TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler