22.3 C
İstanbul
30 Mayıs 23, Salı
spot_img

7 milyon Rus turist beklentisi

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Dmitriy Gorin, 2023 yılında yaklaşık 7 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edebileceğini belirtti.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği’nin 19. kurultayında 2023 yılında Türkiye destinasyonundaki beklentileri hakkında konuşan Gorin, “İyi bir sezon olursa, Rus ve yabancı havayolu şirketleriyle 7 milyon turist gönderebiliriz. Dolayısıyla Türkiye, artan talep trendiyle bu yıla kıyasla iki milyon daha fazla turist almak için tüm imkanlara sahip. Buna istinaden (uçaklardaki) koltuk sayısını da bu rakama çıkarmak gerekiyor. Ek kısıtlamalar olmaz. Talep buna müsaade ediyor” dedi.

Sputnik’in haberine göre, 2022 yılında uluslararası ulaşımdaki kısıtlamalar ışığında Türkiye’nin en fazla talep gören ülke olduğunu anlatan Gorin, bu yıl sonu itibarıyla Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısının 5 milyonun üzerinde gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Gorin, “Rus ve yabancı havayolu şirketleri, sezon başında haftada 200 sefer düzenlerken yüksek dönemde bu 750’ye çıktı. Bu kota sayesinde yıl sonuna kadar Türkiye’ye en az 5 milyon, hatta daha fazla turist gitmiş olabilir” ifadelerini kullandı.

(TürkRus.Com)

Medya Günlüğü
Medya eleştirisine odaklanan, özel habere ve söyleşilere önem veren, medyanın ve gazetecilerin sorunlarını ve geleceğini tartışmak isteyenlere kapısı açık, kar amacı taşımayan bir site.

İlginizi Çekebilir

4,757BeğenenlerBeğen
666TakipçilerTakip Et
11,097TakipçilerTakip Et

Popüler İçerikler