Zaharova'dan Erdoğan'a ilginç tepki

Zaharova'dan Erdoğan'a ilginç tepki

11 Eylül 2022 Pazar  |   MG Özel

Fuad Safarov, Moskova

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa'daki doğal gaz krizi ile açıklamasına "Dramatize etmeyelim" diyerek ilginç bir yorumda bulundu. 

Telegram kanalında Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını özetleyen Zaharova önce, Erdoğan'ın “Batı kış beklentisiyle panik içinde" sözlerini aktardı. Rus diplomat ardından da imalı şekilde, “Dramatize etmeye gerek yok. Aksine, bu durum Avrupa'da bilim ve eğitimin gelişmesi için mükemmel bir teşvik olacaktır. Parazit gibi yaşamayı bıraksınlar artık" diye yazdı. 

Zaharova'nın yorumuna bazı takipçileri "Aynen öyle", "Umarım bu kış çok soğuk geçecek",  "Biz neden Avrupa için kaygılıyız. Soğuk veya sıcak: Bu onların sorunu!", "Hayırdır, bizim Türk dostumuz NATO'lu ortaklarına karşı fazla konuşmaya başladı", "Erdoğan'a güvenmem..." ve "Bravo Mariya! Tam zamanında" gibi tepkiler gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti öncesi yaptığı açıklamada enerji krizine değinirken, "Avrupa ektiğini biçiyor... Avrupa, bu kışı ciddi sıkıntılarla geçirecek. Bizim şu anda doğal gaz noktasında herhangi bir sıkıntımız yok" demişti.
 

Etiketler:  Rusya