Yeni Akit bu defa da ava giderken avlandı!..

Yeni Akit bu defa da ava giderken avlandı!..

29 Temmuz 2021 Perşembe  |   Kötü

Karar gazetesi yazarı Elif Çakır'ın çarşamba günü ortaya çıkan türbansız yeni imajı özellikle sosyal medyada bir hayli tartışıldı.

Elif Çakır ismi size bir şey çağrıştırmıyorsa, "Kabataş yalancısı" demek yeterli, şimdi mutlaka hatırlamışsınızdır! Toplumu tehlikeli şekilde bölmeye yönelik bir yalancının, gazeteci Erk Acerer'in yazdığı gibi, türbanlı olmasının ya da olmamasının herhangi bir haber değeri yok elbette.

Fakat ilginç olan herhangi bir ahlak-etik sınır tanımayan Yeni Akit'in Çakır'a vurmak isterken tarihi bir itirafta bulunması.

Bakın Yeni Akit konuyla ilgili ne yazmış:

"Gezi kalkışması sırasında "Kabataş'ta başörtülü genç kadına 70 üzeri çıplak magandanın saldırdığını hatta üzerine bevlettiğini" iddia ederek provokasyona girişen Karar yazarı Elif Çakır’ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti. Kabataş olayının ardından Çakır’ın başörtüsünün de yalan olduğu ortaya çıktı."

Trajikomik bir durum.

Daha düne kadar "Kabataş yalanı"nı canla başla savunan Yeni Akit Çakır'a vurmaya çalışırken kendi ayağına kurşun sıktığının, yalanını itiraf ettiğinin farkında bile değil.

Ne diyelim...

Ava giden avlanır...