Ukrayna'da Erdoğan posteri

Ukrayna'da Erdoğan posteri

1 Eylül 2022 Perşembe  |   Günlük

Ukrayna'nın batı şehirlerinden Ternopil'de sokaklarda fotoğraflanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kolaj posteri sosyal medyada geniş yankı buldu. Lvov yakınlarındaki 215 bin nüfuslu şehirde, bir grafik tasarımcısının Erdoğan'ı eli belindeki kılıçta resmeden bir resmin kullanıldığı Türk ve Ukrayna bayraklarının bulunduğu görsel, reklam panolarından birine asıldı. Ukrayna 365 Telegram kanalının paylaştığı fotoğrafta "Ukrayna'nın dostlarına destekleri için teşekkür ediyoruz” yazıldı.

 

 

Sosyal medya yorumlarında, özellikle Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın Ukrayna'ya Bayraktar İHA'larını yollamasının Ukrayna'da büyük takdir topladığı, Erdoğan'a Kiev'e destek veren diğer dünya liderleriyle birlikte teşekkür edildiği belirtildi.  
  
Ukrayna basını, "Rusya'nın Ukrayna'ya karşı askeri operasyon başlattığı 24 Şubat'tan sonra Ankara'nın, Boğazları askeri gemilere kapattığını, bu nedenle Rus filosunun bir bölümünün Ukrayna'ya karşı operasyona katılmak üzere Karadeniz'e dönemediğini, bunun Kiev için büyük bir yardım olduğunu" da yazdı.

(TürkRus.Com)