Türklere karşı ırkçılık

Türklere karşı ırkçılık

21 Ocak 2021 Perşembe  |   Mentor

Mentor

İnsan olmaktan utandığım çok olmuştur, hayvanlara karşı uygulanan zulüm, savaşlar, katliamlar, kafa kesen radikaller her gün utanılacak bir şey çıkıyor. Dün akşam o anlardan biriydi. 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz; "Birileri elin oğlu, evin oğlu evine geldi' demek nasıl mantıktır? Ben bunu anlamıyorum. Aslını reddedip, belli bir Türklüğü reddedip gelene 'evin oğlu' dememek gerek bence Bunu lütfen kullanmayalım" demiş. Yok dememiştir dedim bir kaç kere okudum doğru, demiş. 

Almanya'da 3 milyon Alman pasaportlu Türk yaşıyor ve bu insanlar alın terini ülkemize aktararak döviz konusunda müthiş sıkıntıları olan ülkemize büyük katkı sunuyorlar. 

Onların ülkeye destek olmak için gönderdikleri dövizlerini sakat Falcao'ya peşkeş çeken Mustafa Cengiz sırf sportif rekabette avantaj sağlamak için "Alman vatandaşı Türklere" açıkça ırkçılık uyguluyor. 

Türk okulları varken Fransız okuluna gidenlere ne diyeceğiz "vatan haini" mi? 

Böyle saçma sapan, böyle ucuz böyle bayağı bir yaklaşım görmedim, yazacak söz bulamıyorum. 

3 kuruşluk çıkar sağlamak için 3 milyon insan ötekileştiriliyor, yurtsuzlaştırılıyor, hedef haline getiriliyor. Bunun adı ırkçılıktır. Alman vatandaşı Türkler Almanya'da ırkçılığa alışkındır ama sanırım ama kendi ülkelerinde ilk defa ırkçılığa uğruyorlar. 

Bu açıklamalardan Mustafa Cengiz'in ve Galatasaray camiasının mahcup olması gerekir. Ayrıca bu nefret suçudur, ırkçılıktır ve yasalarımıza göre suçtur. 

Tabii çocukların ölüme yaklaşmasını umursamadan Fetö polisi ile saf tutan bir ülkede böyle bir duyarlılık beklemek çok saçma ama Almanya'daki vatandaşlarımız neden yokmuş gibi davranıyor anlamıyorum.  

Bence dün akşam Türk futbola tarihine kara bir leke yapıştı. Türk futbolu daha ne kadar kirlenecek daha ne kadar çürüyecek merak ediyorum. 

Etiketler:  Futbol