Türkiye'nin en iyi futbolcusu

Türkiye'nin en iyi futbolcusu

3 Kasım 2020 Salı  |   Mentor

Mentor

"Denizcinin parası puldur karısı duldur" diye bir deyiş vardır. Bütün deyişler gibi sözcük karşılığının çok ötesinde anlam taşır; denizcilerin yaptığı fedakarlığı, ailelerinin çektiği ayrılık acısını beş sözcükle özetler... 

Aslında bu ifade Fenerbahçe'ye de uyarlanabilir; bu ülkenin ve futbol dünyasını "ötekisidir" Fenerbahçe. 1980 tarihinde başlayan toplumsal bozulmaya direnmiş, o bozulmanın zirvesi olan 15 Temmuz'un katil örgütü Fetö'ye direnen ilk sosyal organizasyon olarak da "öteki" olma durumunu pekiştirmiştir. 

Ötekidir Fenerbahçe çünkü 12 Eylül'de topluma pompalanan ahlaki bozulmanın ve çarpık kentleşmenin yarattığı varoş ahlakının dışında kalmıştır. 

Toplumun geneline hakim olan Makyavelist yani "kazanmak için her yol mübahtır, ahlaksızlık bile" şiarının dışında kalmış, o yüzden de "öteki" olmuştur. 

Siyasilere yaltaklanmaz. 

Demokrasi düşmanı kanlı bir örgüte kollarını açmaz, tersine direnir. 

Hakem yetiştirip "selfie" çektirmez. 

Hakemlerin babalarına maaş ödemez. 

UEFA'da adamları yoktur. 

UEFA başkanına saat hediye etmez. 

Devlete beşe sattığını bire geri almaz. 

Ez cümle farklıdır Fenerbahçe, farklı olmakla kalmaz bu kötülüğe karşıdır, o yüzden bu sistemin kirli parçaları onu sevmez. 

En başta TFF dolandıran medya artıkları. 

O yüzden Fenerbahçe'nin her şeyi bunlara göre kötüdür. 

En önde gelen kötüleri de futbolcularıdır. 

Evet sözü Ozan'a getireceğim...

Güçlü fiziği, sert sutları, top sürmesi, top çalması ve oyun görüşü ile eşsiz olan Ozan'dan bahsediyorum. Hani şu Fenerbahçe'deki geçmiş karanlığın neredeyse yutmak üzere olduğu Ozan'dan bahsediyorum. Bu sezon başı performansını yıl sonuna kadar sürdürse en az 50 milyon euro edecek Ozan'dan bahsediyorum. 

Şu anda Türkiye'nin açık ara en iyi futbolcusudur. 

Ama tek kusuru vardır Ozan'ın: Anadolu çocuğudur, o sertlik ve gücün arkasında yufka yürek vardır. her Anadolu çocuğu gibi takdir edilmek, görülmek ister, başının okşanmasından hoşlanır. Çünkü yüzyıllardır yok sayılmıştır bu toprağın evlatları, o yüzden fark edilmek hoşlarına gider. 

Görünen o ki, Emre abisi ve Erol hocası ona bunu fazlasıyla veriyor, o da karşılığını sahada fazlasıyla gösteriyor. 

Ama bir eksik var: Fenerbahçeli, Ozan'ın yeterince farkında değil. Türkiye'nin aktif futbolcuları arasında en iyisine, dünyanın sayılı futbolcularından birine sahip olduğunu bilip hak ettiği değeri vermeliyiz. 

İte köpeğe yem etmeyelim Ozan'ımızı...  
 

Etiketler:  Futbol