Türk medyasının yapamadığını Alman medyası yaptı

Türk medyasının yapamadığını Alman medyası yaptı

24 Mayıs 2021 Pazartesi  |   Günlük

Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Musab Turan'ın basın toplantısında bakanlar Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli'ye, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili soru sorması neredeyse Sedat Peker videoları kadar yankı yarattı.

Gerçi iktidar yanlısı medya nasıl uluslararası basında haber olan Peker videolarını yok saydıysa Turan'ın Varan'a yönelttiği, içinde "Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizlerin çocuklarınız yok mu" ifadesinin de bulunduğu soruyu görmezden geldi. Muhalif medya ise tam tersine basın toplantısında yaşanan bu olaya olabildiğince geniş yer verdi.

Turan, büyük yankı yaratan hareketiyle ilgili olarak Instagram hesabında yaptığı açıklama dışında konuşmadı, daha doğrusu öyle anlaşılıyor ki, hiç kimse kendisine bu konuda bir soru yöneltmeyi akıl edemedi.

Muhalif olanlar dahil Türkiye'deki medyanın yapmadığını Alman medyası yaptı ve Deutsche Welle'nin Türkçe Servisi, AA'nın işten çıkardığı Turan'a merak edilenleri sordu. Bu söyleşi söz konusu sitede manşetten yayınlandı.

"Kimseden emir almadım" başlıklı söyleşide Turan, "Evladımın hatırı için sizi temin edebilirim ki kimseden bir emir falan almadım. Ben bunu çocuklarımın geleceği için yaptım, gazetecilik vicdanıyla yaptım, meslek onuruyla yaptım. Sadece 'Bu bir tarafın adamı mı, bir yerden emir mi aldı' falan denilince çok yaralandım. Yani bu kadar mı körleştik biz toplum olarak insani ve olması gereken bir şeyi görmeye" diyor.

Söyleşiyi okumak için tıklayın

İlgili yazı: https://medyagunlugu.com/haber/bir-soru-bir-suru-yanlis-49461