TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri verildi

TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri verildi

10 Aralık 2020 Perşembe  |   iyi

Türk basınının önde gelen kalemlerinden ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki başkanlarından "Şeyh ül Muharririn" Burhan Felek adına konulan TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri töreni bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle yapılamadı. Alev Anakök, Engin Aktel, Faik Kaptan, Fahri Kaytaz, Faruk Zabcı Erkan Özmen, Müveddet Anter, Nevin Akkaya, Olay Tan, Selahattin Duman, Tufan Türenç, Uğur Dündar, Yalvaç Ural, Yavuz Yücetürk, Zafer Nuri Eraslan’ının ödülleri kendilerine gönderildi.  

70 yaşından gün alan, meslekte 50 yılını tamamlayan 15 gazeteciden video çekerek mesajlarını iletmeleri istendi. Video ve mesaj gönderebilen gazeteciler duygularını meslektaşlarıyla paylaştı.  

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto Burhan Felek Ödülleri Töreni’ni Covid-19 salgını nedeniyle yapamadıklarını belirterek şunları söyledi:

“TGC’nin önceki başkanlarından, yerleşik lakabıyla da Şeyh ül Muharririn Burhan Felek’ i 38. ölüm yıl dönümünde bir kez daha saygıyla, özlemle anıyorum. Burhan Felek adına konulan ödüllerin sahibi 15 meslektaşımızı kutluyorum. Bu yıl salgın dolayısıyla çok zorlu geçti günlerimiz. Her yıl yaptığımız gibi Burhan Hoca'nın mezarını da ziyaret edemedik. Töreni yüz yüze yapmak için bekledik ama salgın koşulları giderek kötüleşti. Ödülü ve ödül kitabını meslektaşlarımıza gönderdik. Bu yılki ödül törenini meslektaşlarımızın gönderdikleri video ve mesajlarıyla medyaya ulaştırdık. Meslektaşlarımızın çektikleri videolarla bu yıl ki töreni duyurmak zorunda kaldık.  Umarım gelecek yıllarda yüz yüze yapabileceğimiz güzel bir törenle meslektaşlarımızla bir arada oluruz.”

(TGC)