Testi kırılmadan...

Testi kırılmadan...

8 Kasım 2020 Pazar  |   Mentor

Mentor

Cumartesi akşamı maçın kaybedilmesi kesinlikle hakem yönetiminin suçuydu çünkü kötü oynamamıza rağmen maçı rahat kazanabilirdik. 

VAR "gri" bir pozisyonda hakemi çağırarak orta hakeme mazeret verdi, o da kendi verdiği kararı kendi ayakları altına alarak golü iptal etti. "Hata" demek isterdim ama 3 Temmuz 2011’den hatta çok eskiden beri  hakem camiasında Fetö etkinliği olduğu veya Fetö’nün desteklediği kulüplerin TFF ve kurumlarında örgütlendiği defalarca yazıldı. Ayrıca futbolda Fetö operasyonu yapılmadı yani cumartesi gecesi hakemler yıllardır Fenerbahçe’ye uygulanan sistematik hakem komplosunun bir örneğini verdi.

Sadece golde değil, takım maç boyu ritim bulamadı çünkü futbolcular çoğu çalınmayan sert faullere maruz kaldı. Ayrıca rakipten çıkan en az 3 top Fenerbahçe aleyhine verildi, 3 top hata için fazla. Bunları göremeyen hakem ya beceriksizdir ya da art niyetli ki, bence art niyetliydi. 

Gelelim kendimize... Çok kötü oynadık, daha kötüsü temel sorunlarımız vardı. 

Konya maç boyu savunma yapmasına rağmen bizi sahanın her yerinde fizik olarak ezdi, tüm ikili mücadeleleri kazandılar hatta son 15-20 dakika biz oyundan düştük, onlar düşmedi. 

İkincisi Gökhan sakatlıktan döndüğünden beri dökülüyor, hem defansı kötü hem de hücum katkısı yok. Caner ise geçen maç kötüydü, bu maç rezil etti. 

Onların yerine Nazım ve Novak’la başlamamak büyük bir teknik direktör hatasıdır, hele rezil bir ilk yarı sonrası değiştirmemek skandal boyutta hata. 

Tüm  maç boyu rakip stoperlerin aldığı ortalar yaptık, duran top, akan top, aynı hatayı maç boyu yapmak teknik direktörün plan üretemediği anlamına gelir ki, ciddi teknik yönetim hatası. 

Samatta maç boyu sallandı, ikinci yarıya çıkmamalıydı. Madem tek plan orta, o zaman her maça Ademi ilk 11 başlamalı. Ayrıca kapalı defansa çok az şut çektik. İç sahada Ozan’ı kullanamıyor Erol Bulut, o ön libero, Gustavo ilerde olmalı. Çünkü Ozan topla çok hızlı çıkıyor ve defans kapanmadan pozisyon buluyorsun. Oysa Gustavo çok iyi bir kesici, kestiği topu ya Caner ya Tisserand oyuna sokuyor, büyük zaman kaybı defans hemen yerleşiyor. Ayrıca Gustavo önde oynayınca top kapma, baskın atak yaratıyor. Deplasmanda ise tam tersi olmalı çünkü orada zaten açık alan buluyorsun. 

Defansa kimse laf söylemesin çünkü gollerin defansla ilgisi yoktu, oyun kurgusu neden oldu. 

Tonlarca orta yapıp gömülü rakibe karşı dönen topları alamamak zaten orta saha kurgusunun kötü olduğunu gösteriyor. 

Ferdi’ye gelince yeteneği buysa hemen 3. lig takımına kiralanmalı. Pelkas ayağı düzgün tek oyuncu, asla çıkmazdı. 

Maçın katili hakemlerdi ama Erol Bulut da onlar kadar kötüydü, testi kırılmadan iç saha oyununa çözüm bulmak lazım. 

Testi kırılmadan...

Etiketler:  Futbol