'Sözcü'deki yazılarıma son verildi'

'Sözcü'deki yazılarıma son verildi'

29 Ekim 2022 Cumartesi  |   Günlük

Burak Akbay'ın sahibi olduğu Sözcü gazetesinde flaş bir ayrılık yaşandı. Gazetede yazdığı yazılarla hem iş hem de siyaset dünyasının nabzını tutan Serpil Yılmaz ile yollar ayrıldı.

Yılmaz, Gazete Habertürk'ün basılı yayınını sonlandırarak dijital yayıncılığa geçmesi sürecinde gazete ile yollarını ayırarak Sözcü'nün yazar kadrosuna katılmıştı.

3 yıldır Sözcü'de köşe yazıları yazan deneyimli gazeteci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sözcü'deki işine son verildiğini açıkladı.

Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Cumhuriyet’in Kazanımları” plaketimi aldığım gün, Sözcü’deki yazılarıma son verildiği tebliğ edildi. Herkesin takdiri farklı oluyor!" ifadelerini kullandı.

Kimdir?

Serpil Yılmaz, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Gazetecilik mesleğine, 1985 yılında Güneş gazetesinde ekonomi muhabiri olarak başladı. Daha sonra, Tan, Sabah ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde çalıştı. 

Meslek hayatının 15 yılını geçirdiği Milliyet ve 2011-2018 yılları arasında çalıştığı Habertürk gazetelerinde yer alan köşesinde iş dünyası, ekonomi, enerji, kadın ve çevre konularına odaklandı. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Yılmaz, Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) de fahri üyesi. 

(Medyaradar)

Etiketler:  Medya