Sözcü'de 16. ayrılık

Sözcü'de 16. ayrılık

26 Eylül 2020 Cumartesi  |   Günlük

Sözcü gazetesinin internet sitesinde başlayan yeniden yapılanma kapsamında bir isimle daha yolların ayrıldığı öğrenildi. 

Medyadaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; 2015 yılından beri sozcu.com.tr Ankara temsilcisi ve dış politika yazarı olarak görev yapan Zeynep Gürcanlı ile yollar ayrıldı. 

Geride bıraktığımız hafta başlayan yeniden yapılanma operasyonunda  sozcu.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin izne çıkarılırken, Haber Müdürü Deniz Ayas, Yazı İşleri Müdürü Kubilay Aydın, Haber Koordinatörü Serdar Aksoy, Magazin Müdürü Ünal Demirkaya’nın da aralarında bulunduğu 15 kişi ile yollar ayrılmıştı.

Kimdir?

Zeynep Gürcanlı gazetecilik kariyerine 1991 yılında başladı.  

Petit Ecole ve Tevfik Fikret Lisesi mezunu olan Gürcanlı, üniversite eğitimini ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı.  

Anadolu Ajansı'nda dış haberler muhabiri olarak görev yapan Gürcanlı, Hürriyet gazetesinde diplomasi muhabiri olarak çalıştı. Gürcanlı Star gazetesinde önce diplomasi muhabiri, ardından da dış politika yazarı olarak görev yaptıktan sonra The New Anatolian ve Vatan gazetelerinde de yine dış politika alanında çalıştı.  

Hürriyet gazetesinde dijital gazetecilik kariyerine başlayan ve bir süre gazetenin internet bölümünün Ankara temsilciliğini yapan Gürcanlı, 5 yıldır Sözcü gazetesinde internet Ankara temsilcisi ve dış politika yazarı olarak çalışıyordu.  

Diplomasi Muhabirliği Derneği'nin üç dönem başkanlığını yapan Gürcanlı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile, Parlamento Muhabirleri Derneği üyesi. Gürcanlı, İngilizce ve Fransızca biliyor.

(Medyaradar) 

Etiketler:  Medya