Sokak röportajcılarına ev hapsi cezası verildi

Sokak röportajcılarına ev hapsi cezası verildi

13 Aralık 2021 Pazartesi  |   Kötü

YouTube platformundan sokak röportajı yayınlayan kanal sahipleri bir süre gözaltına alındı. Sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımda Kendine Muhabir ve Sade Vatandaş kanalı sahipleri gözaltına alındıklarını duyurdu. 

Kendine Muhabir kanalının sahibi Hasan Köksoy'un eşi Twitter hesabından paylaşım yaparak, "Sabah saat 7de polis evimize baskın yapıp, bilgisayar ve bütün iletişim araçlarımızı aldılar. Eşimi Hasan Köksoy’u şu an polisler araca bindirip götürdüler...arama emri sebebi Mücahit Birinci. Gün aydınlanmadan sabahın köründe evimize polis baskın yapıyor, eşim Hasan Köksoy ve bütün iletişim araçlarımız alındı. Suçumuz nedir? Babasının bu şekilde götürülmesini gören oğlumu ağlarken susturamamamın hesabını bize kim verecek?..." dedi. 

Sade Vatandaş kanalının sahibi Mehmet Koyuncu da gözaltına alınan isimler arasında. Sabah saatlerinde polisin evine geldiğini söyleyen Koyuncu'nun paylaşımı şöyle oldu:

"Polislere şafak baskınıyla bu saatte evime geldiler. Bu saatte? İstanbul'da olduğum için gözaltına alınmadım. Gazetecinin evine! Ülkenin durumu apaçık ortada."

İlave TV sunucusunun da gözaltına alındığı öğrenildi. 

Üç muhabirin, ismi taciz skandalıyla gündeme gelen AK Partili Mücahit Birinci'nin şikayeti nedeniyle gözaltına alındığı öne sürüldü.

Pazartesi günü mahkeme söz konusu kişiler hakkında ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kararı aldı.

(Medyatava, Medya Günlüğü)