Sergen Yalçın uçmayı bilir mi?

Sergen Yalçın uçmayı bilir mi?

20 Ağustos 2020 Perşembe  |   Köşe Yazıları

Cumhur Deliceırmak, Girne

Özeldi. 

Kendine has eşi benzeri olmayan ve seyrine doyulmayan futbolcuydu Sergen Yalçın. 

Ve evet büyük bir iddia ama söylemekten geri durmayacağım. Sergen Yalçın’dan iyi, hatta vasat bir teknik direktör olmaz. Bir futbol adamı hiç olmaz. 

Kuşlar ile uçak mühendisleri arasındaki ilişkiye benzerliklere benzemezliklere kafa yorarsanız ne demek istediğimi daha kolay anlarsınız. 

Kuşlar uçmayı bilmezler ve lakin uçarlar ve uçak mühendisleri uçmayı bilip de uçamayan canlılardır. 

Sergen futbolu oynayıp bilmeyenlerin ön sıralarında yer alır. Aykut ile Oğuz Çetin de öyledir. 

Oynadıklarında seyrine doyum olmaz oyun sergilerler de iş futbolun teknik direktörlüğüne gelince sınıfta kalırlar. 

"Altyapı kavramında insana yer yoktur oysa bizim işimiz insanla" diyen bir güzel insandır Serpil Hamdi Tüzün. Bütün skor yazarları ve takım holiganları altyapı derken "ÖZ KAYNAK" diyen Serpil Hamdi Tüzün’dü. 

Sergen Yalçın küçücük bir top oynayıcısı iken Serpil Hamdi Tüzün tedrisinden geçmeseydi benzerleri çok olan tırıbıl-çalım meraklısı bir topçu olarak kalacaktı. 

Ve Sergen çok erken unuttu Serpil Hamdi Tüzün hocasını. Vefasız çıktı hem Tüzün’e hem Beşiktaş’a ve hem de futbola karşı vefasız. 

Ziya Doğan, Fuat Yaman, Süleyman Oktay, Kadir Akbulut, Ercan Ozan, Fikret Demirer, Rıza Çalımbay, Metin Tekin, Mehmet Özdilek, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Ulvi Güveneroğlu, Gökhan Keskin ve Sergen Yalçın.  

Bu isimler Serpil Hamdi Tüzün’ün öz kaynak düzeninden Beşiktaş’a kazandırdığı isimlerden bazıları ve bu öz kaynak yetişmesi topçular ile muhteşem bir takım olmuştu Beşiktaş.  

Asgari para ile Türkiye liginin tozunu atan ve deyim yerinde ise Galatasaray ile Fenerbahçe’ye nal toplatan, toz yutturan bir efsane idi Beşiktaş. 

Sonra paranın padişahlığı başladı ve Sergen Beşiktaş’ın gencecik futbolcu adaylarını, içi geçmiş yabancılar ile takas ederek şampiyon olmak istiyor. 

Olsa ne olacak? Olamayacağı kesin de, olsa ne olacak ki?

Zirvelere başkaları da çıkar ve fakat dağ dorukları kartalların diyarı olarak bilinir