'Senin üzerine oynadık'

'Senin üzerine oynadık'

20 Ekim 2022 Perşembe  |   Günlük

tv100'de yayınlanan Cengiz ile Ahtapot programına eşi Nagehan Alçı ile konuk olan Rasim Ozan Kütahyalı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Özkök ile Cengiz Semercioğlu bu hafta Türkiye’nin en çok konuşulan, uzun süredir birlikte ekrana çıkmayan gazeteci çifti Alçı ile Kütahyalı’yı konuk etti.

Özkök programda Kütahyalı'ya, "Beni hapse attırmak istedin mi?" diye sordu.

Kütahyalı soruya, "Star gazetesinde Kudret Köseoğlu diye bir karakter yarattık, o bendim. Orada senin (Ertuğrul Özkök) üzerine oynadık, başta Zafer Mutlu da vardı. İhtilalci bir çabaydı o, esas amaç hapis değildi, bir korku uyandırmaydı" yanıtı verdi.

Kütahyalı şöyle devam etti:

"2011 itibarıyla sen görevden alındın, eski vesayetçi generalleri çöktü, ardından o dönem AK Parti, Fetullah Gülen, liberaller ve Kürtlerin de büyük desteğiyle bir ittifak vardı ve bu ittifakın Türkiye’ye özgürlük getirileceğine inanılıyordu. 2011’lerden sonra Fetullah Gülen ve örgütü eski sistemdeki askerin yerine geçmek istedi. Eski sistemdeki askerden de beter yeni bir vesayet, Hakan Bey’i (Fidan) indirmek istediler ve Hakan Bey’i hapse atamadılar ondan sonra soğuk savaş başladı."

(Medyatava)