Sedef Kabaş'tan yeni mesaj

Sedef Kabaş'tan yeni mesaj

29 Ocak 2022 Cumartesi  |   Günlük

‘Cumhurbaşkanı'na hakaret' iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın sosyal medya hesabından "Mesele sarayda yaşamak değil, mesele gönüllerde taht kurmaktır" mesajı paylaşıldı. 

Kabaş, katıldığı bir televizyon programında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 22 Ocak'ta ‘Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla tutuklanmıştı. 

Kabaş’ın Twitter hesabından paylaşılan son mesajda, “Mesele sarayda yaşamak değil, mesele gönüllerde taht kurmaktır” denildi.

Mesaj ‘Sedef Kabaş’a özgürlük' etiketiyle paylaşıldı. 

26 Ocak’ta paylaştığı mesajında kaçma ve delil karartma gerekçesiyle tutuklanmasına değinen Kabaş, “Kaçma ve delil karartma gerekçesiyle tutukluyum. Öyle mi? Uçak biletimi hazır etseniz, kaçmam. Yazdıklarım, konuştuklarım delil ise; tek bir harfine dokunmam. Esasen siz gerçeklerden kaçamayacak ve milyonların ahından kurtulamayacaksınız” ifadelerini kullanmıştı.

Sedef Kabaş, aynı gün yaptığı ikinci paylaşımla açıklamalarına şöyle devam etmişti: 

"Daha polis ifademi almamıştı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den ‘Hak ettiği karşılığı bulacaktır' açıklaması geldi. Belli ki savcıya verdiğim ifade, sevk edildiğim mahkeme, göstermelik rutin bir süreçten ibaretti. Hapsedilmem için ‘göklerden gelen bir karar' çoktan verilmişti."

(Medyatava)