Sedat Peker'den 'cep telefonuyla belgesel'

Sedat Peker'den 'cep telefonuyla belgesel'

30 Kasım 2021 Salı  |   Günlük

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in aylar sonra kamera karşısına geçerek bir belgesel çekmeye başladığını duyurdu. 

Geçen hafta gazeteci Erk Acarer, "Sedat Peker’in bulunduğu mekan ve kullandığı eve artık internet erişimi yok. 2 gün önce kendisi tarafıma önemli bir meseleyi aktarmış ve bu konuda paylaşım yapacağını söylemişti" demişti. Peker'in günlerdir paylaşım yapmaması ve Türkiye-BAE görüşmelerinin hızlanması da Peker hakkında "acaba yakalandı mı" iddialarını gündeme getirmişti. 

Cumhuriyet gazetesinden Pehlivan'ın aktardığına göre Sedat Peker yeni bir video çekmeye başladı. "Milyonlarca insan merak ediyor, desem abartmış olmam. Zira, neredeyse altı aydır yeni videosu yayımlanmıyordu. Son olarak da interneti kesildi." diyen Pehlivan, Peker'in yeni videosundan detayları da köşesinden aktardı. 

Pehlivan, "Telefonla yapılan çekimde yeni ifşaatta bulunmuş. Çizgi film tekniğinin ağırlıklı olduğu belgesel, bu yönüyle de Z kuşağını hedefliyormuş. Çok yakında izleyiciyle buluşacakmış"  diye yazdı.

Pehlivan, yeni videoyu "Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutacak" olarak değerlendirirken, Sedat Peker'in de aylar sonra yeniden yüzünü göstereceğini belirtti.

Yazının devamı için tıklayın

(Medyaradar)